Hokej

Bude Pasta nejlépe placeným Čechem v NHL? Spekuluje se o rekordní smlouvě

David Pastrňák by si mohl v budoucnu pořádně přilepšit. Pastovi po nadcházející sezoně skončí smlouva na zhruba 6,5 milionu dolarů ročně (přibližně 155 996 000 korun). Český útočník je pro Boston Bruins prioritou a za mořem se spekuluje, že celek Pastovi hodlá nabídnout rekordní kontrakt.

David Pastrňák je pro Boston klíčovým hráčem a potvrzuje to už několik let. V uplynulé sezoně byl se 40 góly nejlepším střelcem týmu. Během přesilovek se bez něj tým téměř neobešel. Teď zbývá havířovskému rodákovi poslední rok smlouvy – za sezonu si vydělal něco málo přes 6,5 milionu dolarů. Nejlépe placený hráč Medvědů, obránce Charlie McAvoy, si přijde na 9,5 milionu dolarů (227 994 000 korun). Pro srovnání – nejlépe placeným hráčem NHL je v současnosti Connor McDavid, který podepsal osmiletou smlouvu na 100 milionů dolarů, tedy ročně si vydělá 12,5 milionu dolarů (300 825 000 korun).

Nad 10 milionů dolarů v NHL vydělávají největší hvězdy NHL a tou Pastrňák bezesporu je. Právě na téhle částce by mělo podle zámořských expertů jednání začínat. Fanoušci už rozjeli hru čísel a přejí si, aby česká 88 dostala osmiletý kontrakt za 88 milionů dolarů, tedy 11 milionů dolarů ročně. Tím by si Pasta v přepočtu přišel celkem na více než 2 miliardy korun.​

Související obsah

​Rekordní smlouvou v historii Bruins by Pastrňák překonal i kontrakty některých dalších českých hvězd. S 11 miliony dolary ročně (264 924 000 korun) po dobu osmi let by překonal například Jakuba Voráčka, který bral deset milionů dva roky u Flyers, a dorovnal by Jaromíra Jágra, který v roce 2001 ve Washingtonu podepsal kontrakt na sedm let za 77 milionů. Od nadcházející sezony bude v NHL nejlépe placeným Čechem Tomáš Hertl, který v San Jose prodloužil smlouvu na dalších osm let. Kontrakt mu vynese průměrně 8 250 000 dolarů ročně (198 000 000 korun).

Generální manažer Medvědů Don Sweeney se během draftu v Montrealu sešel s oběma Pastrňákovými agenty J. P. Barrym a Alešem Volkem. Uvidí se, na čem se obě strany dohodnou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události