Fotbal

Hráči Vikingu fotbalem nebavili. Jejich fanoušci se ale blýskli krásným gestem

Hráči Vikingu fotbalem nebavili. Jejich fanoušci se ale blýskli krásným gestem
Dávid Hancko v obklopení hráčů Vikingu Stavanger | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Vikingu Stavanger sice příliš fotbalové radosti v Praze nenabídli, když se proti Spartě prezentovali urputným "prešovským" betonem, ale pozitivně na sebe upozornili jejich fanoušci. Po zápase vytáhli igelitové pytle, které si na tribunu přinesli, a uklidili po sobě veškerý nepořádek. Úklidová četa tak byla téměř bez práce.

Několik desítek norských fanoušků se vydalo z rodné země do Prahy, aby podpořilo svůj oblíbený tým. Příznivci tak urazili více než 1 600 kilometrů, ale vstřeleného gólu se nedočkali. Výsledek 0:0 pro ně však byl jistě přijatelným do domácí odvety, a tak po utkání neměli důvod k nespokojenosti. 

Po zápase hostující fanoušci obvykle čekají na pokyn pořadatelské služby a policie, aby mohli sektor opustit. Norové tento čas využili netradičním, ale jistě chvályhodným způsobem. Z batohu vytáhli připravené igelitové pytle a do nich začali sbírat odpadky, které před utkáním a během něj nastřádali. Celkově jich naplnili pět. "Tohle jsme ještě neviděli," řekli údajně zástupci z úklidové služby, kterým tím hostující příznivci značně pomohli.

Příští čtvrtek dostanou fanoušci Sparty šanci to svému soupeři oplatit. Na umělé trávě ve Stavangeru se odehraje odveta, kterou musí tým z Letné bezpodmínečně vyhrát, pokud chce pomýšlet na postup do třetího předkola Evropské konferenční ligy. 

Související obsah

​Sparta si pro tuto sezonu zvolila nového kapitána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události