MMA

Zápas Muradova v Paříži zrušen. Bojovat chce o měsíc později s novým soupeřem

Zápas Muradova v Paříži zrušen. Bojovat chce o měsíc později s novým soupeřem
Zdroj: Profimedia

Machmud Muradov se v UFC nepředstavil od srpna minulého roku a zápasová pauza se ještě prodlouží. Z duelu s Abusupjanem Magomedovem v Paříži musel Mach odstoupit kvůli problémům s vízy. Nový termín už je ale na obzoru.

Po více než roce se měl Muradov (25-7) představit v září na UFC Fight Night 209 v Paříži, kam slavná organizace zavítá vůbec poprvé ve své historii. Na sociálních sítích se ale objevily zprávy o tom, že se Abusupjanu Magomedovi (24-4-1) postaví Dustin Stoltzfus (14-4).

Krátce nato změnu potvrdil i sám Muradov na sociálních sítích. Mach uklidnil, že důvodem není zranění a že je ve skvělé kondici. Odstoupit musel kvůli problémům s cestovními dokumenty. "Bohužel mi v Česku neprodloužili vízum. Musel jsem odjet a čekám na odvolání. Uvidíme, co bude. Kvůli tomu se zrušil zápas, protože nemám vízum do Evropské unie. Teď to řeší můj právní zástupce," vysvětlil pro TN.cz.

Naštěstí hned nastínil nový termín. V osmihranné kleci by se mohl představit o měsíc a půl později, konkrétně 22. října v Abú Zabí na UFC 280 s novým soupeřem. Galavečer zakončí bitva o titul lehké váhy mezi Charlesem Oliveirou a Islamem Machačevem. 

​Muradov podobné problémy zažívá od vstupu do UFC pravidelně. Celkem se mu z nejrůznějších důvodů zrušilo už pět zápasů. V únoru odstoupil z duelu s Mishou Cirkunovem kvůli zranění, v roce 2020 byl zrušen zápas s Kevinem Hollandem, předtím se omluvil Krzysztof Jotko a kvůli zranění odstoupil i Antonio Carlos Junior. Duel s Karlem Robersonem zase překazil covid-19, kterým se Muradov nakazil při cestě do USA.

Související obsah

​Mach naposledy zápasil 28. srpna 2021. Tehdy podcenil veterána Geralda Meerschaerta a ve druhém kole Američanovi odklepal škrcení. Pro českého Uzbeka to byla první porážka po 14 vítězstvích a první pád na scéně UFC, kde má od roku 2019 3-1.

Podívejte se na rozhovor s Machem Muradovem po první porážce v UFC:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události