MMA

KSW na poslední chvíli zúžilo kartu. Jedna z hvězd přijde o půlku výplaty

Několik zápasníků se před KSW 72 pořádně zapotilo. Hned tři z nich nesplnili váhu včetně hvězdy hlavního zápasu Tomasze Romanowského, který musí odevzdat 50 % své výplaty. Jeden zápas byl krátce před prvním gongem zrušen úplně.

Už v sobotu se odehraje KSW 72 pod širým nebem v amfiteátru Kadzielnia v polském městě Kielce. Den před turnajem čekalo na gladiátory kontrolní vážení. A hned tři z nich váhový limit nesplnili.

Jako první limit polotěžké váhy 93 kg nesplnil ranař Oumar Sy, kterého tuzemští fanoušci mohou znát díky uškrcení Daniela Škvora na půdě OKTAGONu. Sy převážil o více než dvě kila a bude muset odevzdat 50 % ze své výplaty. O polovinu odměny přijde i Tomasz Romanowski, který nedokázal limit splnit už v lednu, a jeho duel tak byl zrušen. Tentokrát limit velterové váhy 77,1 kg převážil i s tolerancí o více než tři kila (80,5 kg). Jeho soupeř Andrzej Grzebyk váhu splnil.

Poslední, kdo Romanowského porazil, byl v roce 2021 Patrik Kincl:

​Třetím hříšníkem je Hubert Szymajda. Na první pokus se do lehké váhy nevešel o jedno kilo. S ohledem na povolenou půlkilovou toleranci měl hodinu na druhý pokus, ale 500 gramů nedokázal shodit. Přijde tak o 30 % výplaty.

Související obsah

​Původně bylo na programu tradičně devět zápasů, ale tři dny před turnajem museli organizátoři zúžit kartu na osm duelů. UFC veterána Emila Webera Meeka doktoři kvůli zranění oka nepustili do boje a střet s Kacperem Koziorzebským se odložil na neurčito.

Ceremoniál předzápasového vážení proběhne v pátek večer od 18:00 a vy jej můžete sledovat na youtube kanále KSW zde. Živý přenos osmi duelů si pak můžete vychutnat v sobotu od 19:00 na Voyo

Zápasová karta KSW 72:

velterová váha: Tomasz Romanowski (15-8) vs. Andrzej Grzebyk (18-5)

pérová váha: Dawid Smielowski (9-0) vs. Patryk Kaczmarczyk (8-1)

velterová váha: Michal Pietrzak (10-5-1) vs. Brian Hooi (17-8)

muší váha: Sara Luzar-Smajicová (4-1) vs. Emilia Czerwinská (1-0)

polotěžká váha: Oumar Sy (6-0) vs. Bartłomiej Gładkowicz (8-2)

bantamová váha: Patryk Surdyn (6-2) vs. Gustavo Oliveira (8-1) 

lehká váha: Hubert Szymajda (9-5) vs. Yann Liasse (7-1)

velterová váha: Robert Maciejowski (5-4-1) vs. Arkadiusz Kaszuba (3-1)

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události