Parádní fotbalové hody! Arsenal ztrapnil Chelsea, Haaland rozhodl proti Bayernu

Martin Odegaard se raduje ze vstřeleného gólu | Zdroj: Profimedia

V noci na neděli se mohli fanoušci pokochat exkluzivním fotbalovým menu. Ačkoliv sezona ještě nezačala, odehrály se tři fotbalové šlágry. V londýnském derby si Arsenal vyšlápl na Chelsea, kterou rozstřílel 4:0. V prestižním El Clásicu se z vítězství radovala Barcelona, když jediný gól vstřelila nová letní akvizice Raphinha. Velmi povedený debut v dresu Manchesteru City prožil také Erling Haaland, který rozhodl o výhře nad Bayernem Mnichov.

Americké turné se Arsenalu povedlo na výbornou. Ve třech zápasech třikrát vyhrál s celkovým skóre 9:1. Jako poslední to odnesla Chelsea, které Kanonýři nadělili hned čtyři góly. Svěřenci trenéra Artety otevřeli skóre v 15. minutě. Gabriel Jesus obdržel přihrávku za obranu od Granita Xhaky a parádním lobem překonal vyběhnutého Mendyho. Brazilský útočník vstřelil ve svém novém působišti už čtvrtý gól ve čtyřech utkáních, a to ve většině zápasů odehrál pouze poločas.

Druhý gól vstřelil Arsenal ve 36. minutě. Odegaard si ve vápně zpracoval přihrávku od Martinelliho a střelou k tyči zvýšil už na 2:0. Arsenal byl v té době jasně lepším týmem, ale nevyužil několik šancí. Chelsea mohla ve třetí minutě nastavení prvního poločasu snížit, ale Mason Mount orazítkoval pouze tyč. Do druhého poločasu udělala Chelsea řadu změn, ale na obrazu hry se toho příliš nezměnilo. Na hřišti stále existovalo jen jedno mužstvo, což potvrdil Bukayo Saka. Ten dorazil střelu Xhaky, kterou Mendy vyrazil pouze před sebe. Na konečných 4:0 pak uzavřel Sambi Lokonga, který hlavou na zadní tyč skóroval v samotném závěru utkání.