Další sporty

Bronzový Vadlejch zářil štěstím: Další medaile v Mnichově? Nebude to snadné

Bronzový Vadlejch zářil štěstím: Další medaile v Mnichově? Nebude to snadné
Jakub Vadlejch | Zdroj: Profimedia

Oštěpař Jakub Vadlejch vybojoval v noci na neděli třetí medaili z mezinárodních šampionátů. Na mistrovství světa v Eugene skončil na třetím místě, což si v rozhovoru pro web Českého atletického svazu nesmírně pochvaloval. Další výzvou pro něj je blížící se mistrovství Evropy v Mnichově, které se koná už v srpnu. "Nebude to vůbec jednoduché, všichni si budou chtít spravit chuť. O to to bude pro mě složitější," říká úspěšný atlet.

Jakub Vadlejch byl jednou z českých hvězd už na olympijských hrách v Tokiu, kde získal stříbrnou medaili. Skvělou formu potvrdil také na mistrovství světa v Eugene. "Je to skvělé, že mám znovu medaili. Snažil jsem se bojovat i o tu nejcennější, ale dneska byli dva kluci lepší, zejména Peters, ten převedl ‘one man show‘, na toho jsem dneska neměl vůbec. S Čoprou jsme se pobili na čtyřech centimetrech, prohrál jsem, ale za medaili jsem hrozně rád," hodnotí 31letý oštěpař.

Vadlejchovi se v závodě povedl hned první pokus. Přehodil 85 metrů, čímž si v podstatě zajistil postup do užšího finále. A dalo mu to potřebný klid do dalších hodů. "Hodit přes 85 metrů prvním hodem je skvělé, je to dobré pro psychiku do dalších hodů. Věděl jsem, že se dostanu do užšího finále, v dalších hodech jsem znovu přidával. Cítil jsem, že i 88 metrů by dneska nemuselo být maximum. Nakonec bohužel bylo, ale myslím, že ve finále mistrovství světa hodit 88 metrů není žádná tragédie, jsem za to rád," těšilo Vadlejcha. 

Související obsah

Už brzy bude mít možnost zabojovat o další cenný kov. 15. srpna začíná atletické mistrovství Evropy, ale na to Vadlejch ještě úplně nemyslí. "Teďka si chviličku odpočinu, pak budu trénovat směrem Mnichov. Myslím, že žádný závod mezi mistrovstvími nebude, ale třeba se nějaký naskytne," prozrazuje český atlet. Na tomto turnaji budou pochopitelně chybět oba soupeři, kteří jej v Eugene porazili. Jako velkou výhodu to ale nevnímá. 

"Já si myslím, že Němci budou určitě kousat nejvíc. Nevím, jak je na tom Johannes Vetter, i když jsem slyšel, že vynechá i mistrovství Evropy, že je opravdu zraněný. Julian Weber může hodit každým závodem také 89 metrů. Dneska mu to úplně nevyšlo, ale má skvělou formu. Finští oštěpaři letos také hodili skoro 90 metrů. Nebude to vůbec jednoduché, všichni si budou chtít spravit chuť. O to to bude pro mě složitější," říká Vadlejch.

Hod oštěpem mužů, finále
1. Anderson Peters (GRN) 90,54
2. Níradž Čopra (IND) 88,13
3. Jakub Vadlejch (CZE) 88,09
4. Julian Weber (GER) 86,86
5. Arshad Nadeem (PAK) 86,16
6. Lassi Etelätalo (FIN) 82,70
7. Andrian Mardare (MDA) 82,26
8. Oliver Helander (FIN) 82,24
9. Roderick Genki Dean (JPN) 80,69
10. Rohit Yadav (IND) 78,72
11. Curtis Thompson (USA) 78,39
12. Ihab Abdelrahman (EGY) 75,99

Velkou naději má český oštěp v mladém Štěpánu Šípkovi, který překonal rekord Jana Železného:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události