Další sporty

Šampion NBA pomáhá dětem na Ukrajině. Draží vítězné prsteny

Šampion NBA pomáhá dětem na Ukrajině. Draží vítězné prsteny
Slava Medvedenko v dresu Lakers Zdroj: Profimedia.cz

Dvojnásobný šampion basketbalové NBA s Los Angeles Lakers pomáhá. Ukrajinec Slava Medveděnko se rozhodl věnovat do dražby vítězné prsteny pro šampiona v nejlepší lize světa. Všechny peníze chce věnovat dětem na opravu škol a tělocvičen.

Dvojnásobný šampion nejslavnější ligy na světě v jednom z nejvíce ikonických týmů na světě se ve prospěch své země vzdává prstenů, které dostávají v amerických sportech sportovci, kteří dokráčeli k vítězství v celé sezoně. Slava Medveděnko bude pomáhat své Ukrajině.

Již čtyři měsíce trvá na půdě Ukrajiny válka vedená Ruskem, za tuto dlouhou dobu se země na východu změnila k nepoznání. Pomoci chce Medveděnko, jenž se po konci sportovní kariéry vrhnul na dráhu politika ve své rodné zemi. 

Nyní nabízí mistrovské prsteny a výtěžek půjde na výstavbu či opravy škol pro děti. "Potřebujeme opravit tělocvičny, protože ruská armáda zničila více než sto škol," řekl Medveděnko pro agenturu AP. "Naše země potřebuje hodně peněz na opravu škol. Sportovní tělocvičny budou opraveny jako poslední, na Ukrajině máme zimu a děti musí sportovat uvnitř," dodal. 

Související obsah

​Aukce prstenů, které získali například Shaquille O'Neal či tragicky zesnulý Kobe Bryant, proběhne od středy 5. srpna organizací SCP Auctions. Ta odhaduje, že se prsteny vydraží nejméně za 100 000 dolarů (asi 2,4 milionu korun). Peníze poputují na Medveděnkovu nadaci Fly High Foundation.

Medveděnko už stihl během války vydražit trička, dresy i boty. V květnu sám bývalý basketbalista narukoval a brání svou zemi. Přidal se například k bratrům Kličkovým, kteří byli v minulosti elitními boxery. 

Úřadujícími šampiony NBA jsou Golden State Warriors, kteří svůj úspěch slavili takto:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události