MMA

UFC zápasník poslal po výhře dojemný vzkaz. Věnoval ho zesnulým kamarádům

UFC zápasník poslal po výhře dojemný vzkaz. Věnoval ho zesnulým kamarádům
Dojatý Paddy Pimblett Zdroj: Profimedia

Na UFC v Londýně, které se uskutečnilo v sobotu 23. července, byl hlavní atrakcí zápas domácího borce Paddyho Pimbletta s Jordanem Leavittem. Liverpoolský rodák svého amerického soupeře porazil a poslal dojemný vzkaz. Své vítězství věnoval kamarádovi, který těsně před vážením spáchal sebevraždu, a také malému válečníkovi, jenž před několika týdny prohrál boj s rakovinou.

"The Baddy" po výhře radostně vyskočil a vystrčil na Leavitta zadek, přesně jak slíbil. Jeho pozápasový rozhovor byl ale hodně dojemný. "Chci věnovat tento zápas malému Leeovi, malému válečníkovi, ale většímu bojovníkovi, než kdokoliv z nás kdy bude," prohlásil bezprostředně po zápase Pimblett, který tak vzpomněl na malého čtyřletého kamaráda, jenž před pár týdny podlehl rakovině.

To ale nebylo vše. "Ale je tu ještě další věc. Vzbudil jsem se v pátek ve 4 ráno a dostal jsem zprávu, že jeden z mých přátel spáchal sebevraždu. Bylo to pět hodin před mým vážením. Takže Ricky, kamaráde, tohle je pro tebe," dodal Pimblett.

Související obsah

​"V tomhle světě je to nastavené tak, že muži nemůžou mluvit o svých problémech. Pokud jsi chlap, a máš na svých ramenou nějakou tíhu a myslíš si, že jediný způsob, jak to vyřešit, je, že se zabiješ, prosím, promluv si s někým. Raději bych ho nechal vybrečet na svém rameni, než abych šel příští týden na jeho pohřeb. Chlapi, když máte problém, začněte mluvit," prohlásil v slzách Pimblett.

"The Baddy" po výhře nad Leavittem upravil svou bilanci v UFC na 3-0 a slíbil, že fanoušci ho letos ještě uvidí. "Uvidíte mě ještě před koncem roku, věřte mi," přislíbil Brit, který si uškrcením svého soupeře vysloužil bonus 50 tisíc dolarů (1,2 milionu korun) za výkon večera.

Pimblett na předzápasovém vážení ukázal zadek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události