Hokej

Rybaření se proměnilo v záchranu pilota. Srdcař Habs ale hrdinství odmítá

Rybaření se proměnilo v záchranu pilota. Srdcař Habs ale hrdinství odmítá
Útočník Montrealu Canadiens Paul Byron Zdroj: profimedia.cz

Útočník Montrealu Canadiens Paul Byron o víkendu asistoval u záchrany života. Zatímco rybařil, na jezeru havaroval hydroplán a spolu s dalšími lidmi pomohl zraněnému pilotovi ven z vody.

Hokejista Paul Byron si v sobotu užíval zasloužený odpočinek po dlouhé sezoně NHL. Poklidné rybaření v rodinném kruhu u jezera Lac des Sables v Kanadě se ale rázem proměnilo v záchranu života.

Kousek od místa, kde Byron se svým švagrem Nealem Leblondem, tchánem a přáteli chytali ryby, na vodní hladinu havaroval hydroplán. Pilot při drsném přistání utrpěl zranění, naštěstí pomoc byla nedaleko.

Jako první se k pilotovi dostal Serge Labelle, který se blízko místa dopadu pohyboval na vodním skútru. Následně k místu dorazila skupinka kolem slavného hokejisty a společně pilota přepravili na břeh, odkud ho záchranka dovezla do nemocnice. Podle zpráv byl letec při vědomí. Nikdo další na palubě nebyl.

Byron však heroické zásluhy odmítá. "Chci všem oznámit, že pilota zachránil Serge Labelle. On je hrdinou. Můj tchán, švagr, kamarád a já jsme pouze u záchrany asistovali. Stejně tak všichni ti neuvěřitelní lidé na břehu. Hrdinou je Serge," vysvětlil svým fanouškům na sociálních sítích.

Související obsah

​Třiatřicetiletý Byron působí v NHL už 12 let, během kterých odehrál 521 zápasů a nasbíral 208 kanadských bodů (98+110). Posledních sedm roků hájí barvy Montrealu Canadiens. Srdce fanoušků si získal především svou obětavostí a odváděním špinavé práce. Že ale umí i střílet góly, ukázal třeba proti Torontu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události