Hokej

Hráč NHL zachránil skatepark v rodném městě. Za odměnu mu byl vyvěšen dres

Hráč NHL zachránil skatepark v rodném městě. Za odměnu mu byl vyvěšen dres
Joonas Donskoi Zdroj: Profimedia.cz

Hodně hezké gesto se odehrálo ve finském městečku Raahe, kde bydlí něco málo nad 20 tisíc lidí. Mimo jiné ze severozápadního pobřeží Botnického zálivu pochází útočník Seattlu Joonas Donskoi. Ten v roce 2019 finanční injekcí zachránil tamní skatepark, ten se mu nyní krásně odvděčil.

Joonas Donskoi byl ve městě Raahe, které leží u Botnického zálivu a má obyvatel podobně jako třeba Šumperk, vášnivým skejťákem. Když byl tedy v roce 2019 tamní skatepark ve finančních problémech, Donskoi neváhal a poskytl potřebnou finanční injekci. 

"Tento skatepark existuje již deset let a po Joonasově daru jsme neměli finanční problémy," řekl zakladatel Valtteri Karjula, který je kamarádem hráče Seattlu z dětství. "Joonasův dar byl opravdu významný," doplnil.

Po třech letech se za vzácný dar dvojice zakladatelů revanšovala, a to opravdu srdečným gestem. Ve skromném skateparku šel dres Donskoie s číslem 72 pod strop, kde bude údajně viset až do doby, dokud bude budova skateparkem. 

Související obsah

Finský křídelník navíc obdržel speciálně pomalovaný skateboard představující starou městskou zeď Raahe, kterou místní znají jako vtip o velké turistické atrakci. Desku namaloval místní umělec Pertti Vuori. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události