Hokej

O peníze mi nešlo, chtěl jsem zůstat v NHL. Vlasy už mě štvaly, říká Kempný

Uplynulé dva roky neprožíval zrovna rajské období. Hokejový obránce Michal Kempný bojoval s poraněním achilovky a vazů v koleni, takže v minulých dvou sezonách odehrál v NHL za Washington pouze 15 zápasů. Capitals navíc změnili trenéra a s vítězem Stanley Cupu se přestalo počítat. Český bek tak zkusil své štěstí na trhu s volnými hráči a nakonec podepsal jednoletý kontrakt se Seattlem Kraken za 750 000 dolarů (téměř 18 milionů korun).

Jdete do svého třetího týmu v NHL. Jaké máte pocity po podpisu smlouvy?

Jsem strašně rád za šanci, kterou jsem dostal. Byl jsem už malinko nervózní, protože se delší dobu nic nedělo. Nakonec to vyšlo a je z toho Seattle.

Měl jste strach, že jdete poprvé na listinu volných hráčů? Přece jen poslední dvě sezony kvůli zraněním nebyly ideální…

Měl jsem určitý respekt, ale pořád jsem věřil, že se něco najde. Byl jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit mistrovství světa, které mi asi taky trochu pomohlo.  Po šampionátu jsme měli nějaké kontakty a s pár týmy se bavili.

Spekulovalo se, že byste se mohl vrátit do Komety Brno. Měl jste v hlavě i návrat do Evropy?

Těch spekulací se vyrojilo strašně moc… Kdyby se nic nenašlo v Americe, jediná cesta by byla se vrátit zpátky. Chtěl jsem se však udržet v NHL, protože jsem netoužil končit takovýmto způsobem. Nechtěl jsem odcházet s pocitem, že jsem skoro celou sezonu neodehrál. Člověk se může vrátit kdykoli, ale já na to ještě nebyl psychicky připravený.

Uzavřel jste kontrakt, díky němuž si vyděláte třikrát méně než v Capitals. To asi dokazuje, jak moc jste chtěl zůstat, že?

Na rovinu říkám, že finance jsem neřešil. V Evropě bych si asi vydělal víc, ale já čekal, že po posledních dvou sezonách peníze nebudou takové. Moc jsem toho neodehrál, takže mě to nepřekvapilo. Nyní je to celé na mně, jestli si další smlouvu uhraji. Jen jsem potřeboval, aby mi agenti něco sehnali a teď se s tím musím poprat.

Související obsah

Je Seattle další restart kariéry, jako když jste odcházel z Chicaga do Washingtonu?

Ty situace jsou naprosto odlišné. Když jsem byl tenkrát vyměněn, bylo to za jiných okolností, tudíž bych to nerad srovnával. Jdu do další organizace, což je vždy nový impuls.

V Capitals jste slavil Stanley Cup, ale nekončíte zrovna v nejlepším. Jak na angažmá budete vzpomínat?

Ve Washingtonu jsem zažil nejlepší momenty mojí hokejové kariéry. Jsem vděčný, že jsem tam dostal šanci a mohl jsem hrát s úžasnými hráči. Nemůžu si na nic stěžovat, celé ty roky jsme měli výborný tým a skvělou partu kluků, kteří drželi pospolu. Vydržel jsem tam čtyři a půl roku i s rodinou, takže jsme si tam našli kamarády. Odchod však patří k hokejovému životu, tak to někdy chodí. Samozřejmě jsem během té doby utrpěl dvě těžká zranění, navíc se vyměnil trenér a komunikace byla spíš nulová. Cítil jsem, že se něco mění, což tak nakonec dopadlo. Sice je tam černá kaňka, ale ty krásné okamžiky jsou pro mě víc, než abych se díval na negativa.

Už vám někdo ze Seattlu sdělil, co od vás očekávají?

Ještě ne, agent mi říkal, že mi teprve budou volat, čekám tak na něco bližšího. Psali jsme si s Robertem Kronem (skaut Seattlu Kraken), se kterým se znám už dlouho. Jsme domluvení, že si zavoláme a přiblíží mi, jak to chodí v klubu a ve městě. Všechno je to zatím čerstvé.

Jak jste si užil volno po bronzovém mistrovství světa?

Dal jsem si pauzu na čtyři týdny, jak jsem zvyklý. Proběhla dovolená, odpočinul jsem si, ale teď už se soustředím na přípravu, abych byl připravený na kemp.

Související obsah

Zdravotně jste v pořádku? Dbáte na sebe po všech problémech o to víc?

Příprava je po mých patáliích malinko jiná. Našli jsme směr, jak pracovat a starat se o nohu. Je to každodenní práce a bez toho to již nepůjde.

Proč jste si nechal ostříhat své dlouhé vlasy opět na krátko?

Už mě začaly štvát, proto jsem je shodil (smích). Vadily mi v helmě, pořád jsem si je musel upravovat, protože mi lezly do očí. Jsem už holt takový, mně vždycky rupne v bedně a pak se buď oholím do hola, nebo si to nechám narůst.

Zaregistroval jste, že fanoušci Seattlu se při pohledu na vaši vlasatou fotku bavili tím, že tým posiluje Jaromír Jágr?

To jsem nezaregistroval, ale je to krásné přirovnání (úsměv). Jenže bohužel už jsou ty vlasy v kýblu. Sice i Jágr šel pak na krátko, ale on je má kudrnatější. A na rozdíl ode mě měl záclonu vzadu. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události