Další sporty

Velká ztráta pro Vueltu. Pogačar bude chybět, otazník visí i nad další hvězdou

Velká ztráta pro Vueltu. Pogačar bude chybět, otazník visí i nad další hvězdou
Cyklista Tadej Pogačar a Rafal Majka Zdroj: profimedia.cz

Cyklista Tadej Pogačar odpískal účast na letošním ročníku Vuelty. Třiadvacetiletý závodník, který skončil druhý na Tour de France, se chce soustředit na mistrovství světa a Giro di Lombardia, kde bude obhajovat titul z loňska. Že Slovinec nepojede, už oficiálně potvrdila i jeho stáj UAE Emirates. Pochybnosti se rojí i kolem dalšího Slovince Primoze Rogliče, trojnásobného vítěze z posledních tří let. Ten se zotavuje ze zranění a není jisté, zda se stihne uzdravit.

Tak to je hodně velká škoda. Slovinec Tadej Pogačar, který letos bojoval o vítězství na Tour de France, nepojede španělskou Vueltu. Chce se totiž co nejlépe připravit na dvě akce – zářijový světový šampionát v australském Geelongu a říjnové Giro di Lombardia. Stanovisko svého jezdce už oficiálně potvrdila i jeho stáj UAE Emirates. Fanoušci, kteří se těšili na další vynikající souboje s Vingegaardem, tak mají smůlu. 

Španělský závod série Grand Tour startuje už 19. srpna a potrvá tři týdny, Pogačar se sice ještě představí 30. července na Clasica de San Sebastian, pak si však dopřeje čtyřtýdenní volno a následně začne znovu trénovat. 

Týmovou jedničkou UAE by se tak na Vueltě měl stát João Almeida, který odstoupil ze čtvrtého místa na letošním Giro d'Italia kvůli pozitivnímu testu na covid-19.

Související obsah

​Pogačar však nejspíš nebude jedinou ztrátou. Jisté není ani to, zda nastoupí Primoz Roglič, jenž závod třikrát za sebou vyhrál, a to v letech 2019, 2020 a 2021. Při páté etapě Tour de France si totiž vykloubil rameno a zlomil dva obratle. Nakonec odstoupil až po 15. etapě a pomohl velkou měrou Jonasi Vingegaardovi k celkovému vítězství. Ve Španělsku chce dvaatřicetiletý závodník sice jet, zatím se ale neví, zda stihne vážná zranění doléčit.

V cyklistice se to hemží pády. Na jaře takhle upadl po střetu s fanouškem Belgičan Lampaert:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události