Fotbal

Spadlo to z nás. Je dobře, že v Evropě bude český tým, tvrdí plzeňský Sýkora

Předvedli dominantní výkon a jsou zase o krok blíž splnění svého snu. Fotbalisté plzeňské Viktorie v odvetě druhého předkola Ligy mistrů přejeli doma HJK Helsinky 5:0 a v dalším kole si to rozdají s mnohem nebezpečnějším Šeriffem Tiraspol, který si v loňské sezoně zahrál Ligu mistrů. V článku se můžete podívat na pozápasovou tiskovou konferenci plzeňského celku.

Na začátku utkání sice zahrozili Finové, ale v 10. minutě se trefil Pernica a od té doby patřilo utkání Viktorii, která jej dovedla do vítězného konce. "Máme ohromnou radost, že se nám podařilo postoupit. Myslím, že to bylo zasloužené. Začátek nebyl jednoduchý, soupeř měl šanci, ale jakmile jsme dali gól, uklidnili jsme se. Zbytek zápasu jsme hráli velmi dobře a byli produktivní," hodnotil plzeňský trenér Michal Bílek.

Bývalý reprezentační kouč je známý svým defenzivním pojetím hry, ale tentokrát jeho svěřenci předvedli ofenzivní válec. "Jsem spokojený, protože takhle jsme si to představovali a snili o tom, že utkání takto dopadne. Plný stadion, dobrý výkon, úvod sezony nám vyšel," povídal spokojený Bílek. "Jsme rádi, že jsme se doma mohli takto předvést, ukázali pěknou hru a dali jsme hodně branek. Je to pro nás vzpruha do další práce," přidal se dvougólový střelec Jan Sýkora.

Související obsah

Díky postupu do třetího předkola má Plzeň už teď jistou Evropskou konferenční ligu, její ambice však sahají dál. "Spadlo to z nás. Jsme rádi, že jsme to zvládli. Nejen pro Viktorku, ale i pro český fotbal je dobře, že bude v Evropě na podzim český tým. Určitě tím ale nekončíme a chceme zabojovat o co nejlepší pozici," burcoval Sýkora. "Je to určitá úleva, že budeme hrát evropské soutěže. Kdybychom tato dvě utkání nezvládli, byli bychom pod velkým tlakem. Nyní je před námi další výzva," řekl Bílek.

Onou výzvou je moldavský Šeriff Tiraspol, který ve druhém předkole vyřadil Maribor, a v minulém ročníku Ligy mistrů dokonce dokázal ve skupině porazit pozdějšího vítěze Real Madrid. "Tiraspol je asi horší varianta. I když v jejich týmu byly nějaké změny, v minulé sezoně hráli velmi dobře. Mají tam hodně cizinců, čekají nás těžké zápasy," uznal Bílek.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události