Motorsport

Poslední sezona pro německého pilota, čtyřnásobný mistr světa končí kariéru

Letošní sezona bude pro slavného německého jezdce Sebastiana Vettela poslední. 35letý závodník formule 1 totiž oznámil, že končí svou bohatou kariéru a odejde do sportovního důchodu.

"Rozhodování o konci kariéry bylo těžké a strávil jsem s ním spoustu času. Na konci roku si chci dopřát víc času, abych si rozmyslel, na co se budu soustředit dál. Je mi naprosto jasné, že jako otec chci strávit více času s rodinou," prohlásil před Velkou cenou Maďarska Sebastian Vettel, jenž je čtyřnásobným mistrem světa F1 z let 2010, 2011, 2012 a 2013. 

V tu dobu německý pilot řádil v Red Bullu, následně se chtěl vydat po stopách svého krajana Michaela Schumachera a v roce 2015 přestoupil do Ferrari, kde strávil šest let. Aktuálně Vettel působí v Aston Martin, kde mu letos končí smlouva. 

Související obsah

Sebastian Vettel je jedním z nejúspěšnějších jezdců formule 1 v historii. V sérii mistrovství světa vyhrál hned 53 závodů. V tomto ohledu je na tom lépe pouze zmíněný Schumacher (91 vyhraných závodů) a také sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton (103 vyhraných závodů).

V letošní sezoně Vettel první dva závody vynechal kvůli koronaviru a v průběžném pořadí po dvanácti závodech je až na 14. místě. Do nejlepší desítky se letos vešel čtyřikrát a jeho maximem je 6. místo z Ázerbájdžánu.

Aktuálním mistrem světa je Max Verstappen, který umí řídit opravdu cokoliv:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události