Fotbal

Arsenal oplakává smrt bývalého kapitána i trenéra

Arsenal oplakává smrt bývalého kapitána i trenéra
Terry Neill | Zdroj: Profimedia

V 80 letech zemřela velká osobnost fotbalového Arsenalu. Terry Neill v dresu Gunners odehrál přes 200 zápasů, působil i jako kapitán londýnského celku i reprezentace Severního Irska a po aktivní kariéře strávil dalších 7 let na lavičce Arsenalu jako trenér.

Neill přišel ze Severního Irska do Arsenalu už v mládežnických letech. V roce 1960 se přesunul do áčka a ve dvaceti letech se poté stal nejmladším kapitánem Arsenalu v historii. Střední případně krajní obránce se stal oporou Arsenalu, za který odehrál 275 utkání a vstřelil 10 gólů.

Oporou byl také ve své reprezentaci, za kterou odehrál přes 50 utkání a rovněž plnil roli kapitána. Poslední sezony aktivní kariéry strávil v Hullu, kde zároveň působil jako trenér. Stejnou dvojroli plnil i u nároďáku. Po ukončení aktivní kariéry a trénování Hullu vedl dvě sezony také Tottenham, než se přesunul zpátky do Arsenalu.

Celek svého srdce trénoval v letech 1976–1983 a tři sezony v řadě s ním došel do finále FA Cupu, přičemž jednou slavil finálovou výhru.

Související obsah

​"Naše myšlenky jsou s Terryho rodinou a jeho blízkými přáteli v tento těžký čas," napsal Arsenal na svůj klubový web.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události