Motorsport

Páteční tréninky v Mostě: Svoboda měl druhý nejlepší čas, König se zlepšil

V severočeském Mostě odstartoval závodní víkend kategorie MS superbiků. Na trati se představí hned několik českých jezdců, ale také největší hvězdy, jako jsou Rea, Razgatlioglu či Bautista. Oliver König si v nejprestižnější organizaci vyjel devatenáctý nejlepší čas, Petr Svoboda je v Supersportech 300 po pátečních rozjezdech na druhém místě.

Po roce se pořad závodů přesunul opět do České republiky, na rozdíl od minulého roku se ale v nejvyšší kategorii představí český jezdec. Oliver König v úvodním rozjezdu dojel s časem 1:34,412, což byl dvacátý nejlepší čas. Horší byli Hickman, Ponsson, Laverty a Vickers. Michal Prášek se nevešel do časového limitu.

V tom druhém se debutantovi v kategorii MS superbiků povedlo svůj čas zlepšit, a dojet tak na devatenáctém místě, což je Königův nejlepší výsledek v letošním ročníku. V kategorii Supersport si vyjel osmnácté místo Čech Ondřej Vostatek. Další Čech s divokou kartou Patrik Homola se nevešel do časového limitu, následně dojel na posledním 31. místě.

V Mostě se již tradičně jede také kategorie Supersport 300, kde závodí Petr Svoboda a Filip Feigl. Lépe se dařilo prvnímu jmenovanému, který měl šestý nejlepší čas ze všech jezdců. Na první místo mu chybělo přes půl sekundy. Feigl dojel na 28. místě.

Ve druhém rozjezdu byl Petr Svoboda dokonce druhý, lepší čas měl jen Nizozemec Steeman. Prakticky to znamená, že do závodu Superpole půjde z druhého místa. O jedno místečko se zlepšil také Filip Feigl, který s časem 1:48,248 dojel na 27. místě. V sobotu se v Mostě již pojedou první závody.