Motorsport

König před Mostem: Bylo by hezké mít body a nejezdit pro ně jen do obchodu

Motocyklového závodníka Olivera Königa čekají o víkendu velmi atraktivní závody. Mistrovství světa superbiků totiž zavítá do Mostu, kde to dvacetiletý závodník velmi dobře zná. Před domácími fanoušky se navíc představí poprvé od doby, co začal jezdit v královské třídě. Přestože nedávno doléčil zranění klíční kosti, chce rodák z Prahy bojovat o co nejlepší výsledek. "Určitě by bylo hezké už mít nějaké body a nejezdit pro ně jenom do obchodu. Ale budu spokojený, když uvidím další progres a dostanu se v závodě pod minutu," přiznal.

Seriál MS superbiků o tomto víkendu zavítá do severočeského Mostu a v královské třídě se představí i Oliver König, který závodí v nejlepší kategorii teprve první sezonu. 

Na domácí okruh už je hodně natěšený a věří, že se dočká vynikající podpory. "Moc se těším. Mám teď ještě spoustu povinností, ale až to budu mít za sebou, tak vypnu telefon jako loni a už se budu maximálně soustředit na ten víkend, který si chci užít a třeba zajet nějaký hezký výsledek před domácími fanoušky. Doufám, že jejich podpora bude co největší, protože to je to, co nás závodníky žene dopředu," řekl pro TN.cz dvacetiletý jezdec stáje Orelac Racing. 

Související obsah

​Ten zároveň přiznal, že i když bude závodit doma, moc velká výhoda to pro něj asi nebude. "Jedeme mistrovství světa. Všichni to jsou nejlepší závodníci světa, takže úplně velká výhoda to není. Těm jezdcům stačí dvě kola a jedou stejně jako já. Ale určitě to bude zajímavé z hlediska toho, že to pro mě nebude úplně nová trať," uvedl König. 

Na trati bude bojovat nejen se soupeři, ale i sám se sebou. Před pár týdny totiž havaroval a zlomil si klíční kost. Zranění se sice ještě ozývá, na to se ale dvacetiletý závodník nehodlá vymlouvat. "Mohlo by to být lepší, ale určitě neříkám, že kdybych byl stoprocentní, tak ty výsledky budou lepší. Pracuju s tím, co mám, a snažím se dělat maximum," přiznal.

A zároveň zadoufal, že nebude mít v hlavě fakt, že právě na mosteckém okruhu si zranění způsobil. "Doufám, že ne, protože to by nebylo dobré," zamyslel se.

Související obsah

​Na trať jako takovou se ale těší stejně jako na závody. "Je to docela plynulá trať. Jsou tam tvrdé brzdy, speciálně první zatáčka. Takže to je část trati, která se mi moc líbí a kterou mám rád," popsal, která pasáž je jeho oblíbená. Prozradil i to, které rituály dodržuje, aby zajel dobrý výsledek.

"Rituálů mám spoustu. Musím mít všechno stejné, všechno si nandávat pravou, pouštět si písničky, které už mám pěkně oposlouchané, protože jsou taky pořád stejné. Je toho hodně," vyjmenoval. 

Do Mostu vyrazí s jasnými cíli. Chtěl by totiž už konečně bodovat. "Určitě by bylo hezké už mít nějaké body a nejezdit pro ně jenom do obchodu. Ale budu spokojený, když uvidím další progres a dostanu se v závodě pod minutu," vyjádřil přání, že by chtěl dojet s menší než minutovou ztrátou na vítěze. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události