Fotbal

Sparta je na internetu terčem posměchu. Fanoušci žádají konec Hancka

Sparta je na internetu terčem posměchu. Fanoušci žádají konec Hancka
Dávid Hancko Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Sparta si na evropské scéně opět uřízla pořádnou ostudu. Po vypadnutí ve 2. předkole Evropské konferenční ligy s norským Vikingem Stavanger je letenský celek na sociálních sítích terčem posměchu i vulgárních urážek.

Ihned po konci zápasu, když Sparta zveřejnila grafiku s výsledkem, se začaly pod příspěvkem rojit nenávistné komentáře a posměšky. Směřovaly jak ke klubu, tak k Danielu Křetínskému, ale hlavně k Dávidu Hanckovi. Právě ten podtrhl mizérii letenského celku obrovským kiksem v nastaveném čase a Viking podruhé v zápase skóroval.

"Proč tohle Hancko do pi*e v 91. minutě udělal? Proč to prostě neodkopl do haj*lu? To fakt není možný," píše jeden z fanoušků Sparty. "Hancko zkušeně. Proč se pachtit po Evropě, když si stačí jednou týdně zahrát českou ligu a brát podobný prachy. Brankáři hoří už dlouho. Nitu odkopli jako dorostence a teď nemají náhradu. Díky vedení," napsal další z nich.

Související obsah

​"Hancko okamžitě ven! Jako kapitán tohle nemůže udělat," rozčiloval se další. Našli se ale i tací, kteří se Hancka zastávali. "Všichni akorát urážíte Hancka. Ale celý tým nepředvedl vůbec nic. Všechno to začalo Holcem," našel jiného viníka jeden z příznivců.

Kromě nenávistných komentářů se ale ihned začaly rojit vtípky na účet pražské Sparty. Na twitteru se například objevila stará píseň od velkého sparťana Pokáče, který naráží na to, že Letenští opět předčasně opustili fotbalovou Evropu.

Dlouho s rýpnutím do Pražanů neotálel ani Neobjektivní novinář, který se opřel do Tomáše Rosického a Jana Kuchty.

Další přirovnal Spartu k hokejovému Torontu, které není schopné přejít přes první kolo play-off.

A objevil se i posměch od slávistického fanouška směrem k Janu Kuchtovi.

Sparta těsně před sezonou oznámila jméno nového kapitána, kterým je Ladislav Krejčí. Ten ovšem Spartě v předkole chyběl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události