Motorsport

König stále bojuje se zdravím, v Mostě sní o prvních bodech

Český jezdec Oliver König má před sebou nejočekávanější závod v sezoně, na domácím okruhu v Mostě bude mít největší podporu. Severočeský okruh navíc zná ze všech jezdců nejlépe. V pátečních trénincích dojel ke konci druhé desítky, pocity má zatím spíše smíšené.

V úvodním tréninku skončil Oliver König na VC České republiky na dvacátém místě, v odpoledním druhém rozjezdu byl o jednu pozici lepší. Dostal se navíc k vysněnému času, přesto přímo z mosteckého Autodromu se svěřil, že má spíše smíšené pocity.

"Pocity mám smíšené, protože jsem doufal v ještě lepší výsledek. Na druhou stranu jsem si splnil osobní cíle, což byl čas pod 1:34 vteřiny na kolo. Musím to brát s pokorou a jako další krok dopředu," uvedl český mladík v živém přenosu pro štáb TV Nova.

V minulém ročníku jezdil König v kategorii Supersport 300 a právě v Mostě zajel svůj životní výsledek. Nyní by si přál alespoň zisk bodů, ale nelíbí se mu předpověď na další den. "Bylo by to moc hezké vyjet si první body. Vloni jsem si tu vyjel své první světové pódium, ale necháme se překvapit. Předpověď na zítra není úplně ideální, tak uvidíme," pronesl König.

Související obsah

Právě na mosteckém okruhu se König nedávno zranil, ale vyléčil se a před čtrnácti dny mohl již závodit v britském Doningtonu. Jak jeho zdravotní stav vypadá nyní? "V rámci možností to celkem jde, samozřejmě by to mohlo být lepší, ale to ještě dlouho asi nebude. Budu to muset pak dopilovat v zimní pauze," uzavřel Oliver König. 

Sobotní program startuje v Mostě třetím tréninkem a pokračuje bodovanou kvalifikací. Po obědě se jedou první závody v Supersportech i v hlavní kategorii MS superbiků. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události