Hokej

Hráči kritizují končící slovenský klub. Výpověď zjistili den před srazem

Hráči kritizují končící slovenský klub. Výpověď zjistili den před srazem
Logo hokejového týmu Bratislava Capitals Zdroj: Profimedia.cz

Bratislavský celek neprožil moc dobrý rok. V rakouské ICEHL skončil již v listopadu, a to po náhlém úmrtí útočníka Borise Sádeckého, dva dny na to se oběsil generální ředitel a viceprezident klubu Dušan Pašek mladší. Nyní klub končí činnost a to po velmi netradičním důvodu. Klub z hlavního města Slovenska měl nicméně podepsané hráče, kterým nedal vědět, že tým končí.

Bratislava Capitals ukončili svou činnost z důvodu nenávistné kampaně na sociálních sítích, a to vůči sponzorovi iClinic a jejich lékařům. "Před pár týdny se rozjela negativní mediální kampaň, jejímž cílem je zdiskreditovat značku iClinic a její lékaře," napsal klub na oficiálním facebooku.

Stalo se tak ovšem den před startem přípravy na ledě, což velmi pobouřilo samotné hráče. Slovenský juniorský reprezentant Marek Sloboda se proti tomu navíc velmi výrazně vymezil na svých sociálních sítích. 

"Takto nás všechny včetně realizačního týmu a dalších lidí okolo klubu hodili přes palubu, a to den před oficiálním srazem. Navíc nejspíše nedostaneme ani žádné odškodné," stěžoval si někdejší hráč Motoru či Baníku Sokolov na svém instagramu

Související obsah

"Nic přitom nenasvědčovalo takovému scénáři, jednání byla na velmi vysoké úrovni a vše probíhalo hladce. První podezření bylo, když mi přišly na sklad hokejky a dodavatel mi oznámil, že si je bohužel nemohu vyzvednout. Klub měl podepsaných cca 20 hráčů a to i ze zahraniční. Pár jsem jich poznal, a někteří tu už měli podle mých informací dokonce dohodnuté byty," dodal Sloboda.

"Bude pro nás všechny velmi složité si v tomto období najít nějaké angažmá, protože všechny týmy už mají hotové kádry a podepsané hráče," uzavřel smutný Sloboda.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události