Hložek v debutu skóroval, trefil se i Schick. Leverkusen ale ostudně padl

Tak to je debut snů! Český talent Adam Hložek se hned v páté minutě při svém debutu prosadil gólově, v prvním kole německého DfB Pokalu se trefil proti třetiligovému Elversbergu. V ten moment srovnával na 1:1. V základní sestavě byl také druhý český reprezentant Patrik Schick, ale ani on vstřelenou brankou nezabránil ostudnému vypadnutí.

Český reprezentant startoval v základní sestavě proti třetiligovému Elversbergu, který šel do vedení hned ve třetí minutě. O necelé dvě minuty později se ale zpoza vápna krásně prosadil rodák z Ivančic. Lepší debut si tak nemohl ani přát. Outsider se ale následně opět dostal do vedení.

Třetímu celku posledního ročníku Bundesligy se sice povedlo srovnat díky chilskému středopolařovi Aránguizovi, ale vyrovnaný výsledek dlouho nevydržel. Elversberg se potřetí v prvním poločase dostal do vedení, střelcem rozdílové branky byl Schnellbacher.

​Následně se Leverkusenu dlouho nepovedlo srovnat, v 69. minutě byl dokonce Adam Hložek vystřídán a Conrad dal o pět minut později branku na 4:2. V předposlední minutě základní hrací doby sice ještě snížil Patrik Schick, ale to ostudnému vypadnutí stejně nezabránilo. Elversberg hrál ještě vloni čtvrtou ligu.

1. kolo DfB Pokalu:

SV Elversberg – Bayer Leverkusen 4:3 (3:2)
Branky: 3. Rochelt, 17. Koffi (pen.), 32. Schnellbacher, 74. Conrad – 5. Hložek, 30. Aránguiz, 89. Schick