Fotbal

Manchester chystá poslední nabídku na de Jonga. Měl by brát víc než Ronaldo

Manchester chystá poslední nabídku na de Jonga. Měl by brát víc než Ronaldo
Frankie de Jong Zdroj: Profimedia

Jedna z největších letních přestupových ság. Zamíří Frankie de Jong z Barcelony do Manchesteru United, nebo ne? Vzájemná jednání už se táhnou prý 12 týdnů. Nyní je vedení Manchesteru připraveno podat poslední nabídku a z nizozemského záložníka chce udělat nejlépe placeného hráče týmu.

Vedení Rudých ďáblů nabízí de Jongovi plat v hodnotě 450 tisíc liber týdně (13 milionů korun), čímž vyrovná jeho mzdu z Barcelony. Anglický klub je navíc ochoten uhradit 17 milionů liber (498 milionů korun), které mu katalánský celek dluží. Jenže pětadvacetiletý fotbalista zatím preferuje setrvání v LaLize.

Závěrečná jednání by se měla uskutečnit, jakmile se Barcelona vrátí ze svého turné po Americe. Za nizozemskou hvězdu nabízí Manchester United 74 milionů liber (2,1 miliardy korun). Jenže de Jong chce zůstat ve Španělsku.

Související obsah

​Pokud tak skutečně učiní, bude muset kvůli barcelonské finanční krizi souhlasit se snížením platu. Katalánci navíc letos utratili za posily přes 100 milionů liber (téměř 3 miliardy korun). Zatím přivedli Roberta Lewandowského, Raphinhu, Julese Koundého, Francka Kessieho a Andrease Christensena.

V neprospěch Manchesteru mluví ale to, že se jim v loňské sezoně nepodařilo dostat do Ligy mistrů. Pokud by Erik ten Hag šikovného záložníka nezískal, chtěl by přivést Sašu Kalajdžiče ze Stuttgartu a Benjamina Šeška, který hají barvy Salcburku.

Barcelona získala z Bayernu Mnichov Roberta Lewandowského:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události