Prokletý den pražských S. Slavia padla s Hradcem, Sparta doma s Libercem

Liberec se raduje z branky na Spartě Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Hradec Králové je i nadále noční můrou fotbalistů Slavie. Podruhé za tři měsíce se sešívaným nepovedlo vyhrát venkovní duel právě s východočeským soupeřem, nyní Votrokům stačila jediná branka Daniela Vašulína. Prohrála také Sparta, která s Libercem prohrávala doma 0:2 a vyrovnat se ji ve zbytku utkání již nepovedlo.

Slavia po úspěšném druhém předkole Evropské konferenční ligy hrála v Mladé Boleslavi s Hradcem Králové. Od prvních minut se hrálo hodně vyrovnaně, o něco aktivnější se snažili být Pražané. První poločas ale branku nenabídl.

V tom druhém Slavia měla na startu hned několik zajímavých centrů, ale do vedení šli jako první hosté. Vašulín dostal za obranu míč a střelou po zemi poslal Východočechy do překvapivého vedení. Sešívaní měli čtyřicet minut na vyrovnání, tlačili, ale branku se jim vstřelit nepovedlo, a tak v úvodním kole prohráli.

Hodně špatně začala i Sparta, která po průšvihu v Evropské konferenční lize hostila Liberec. Již na začátku druhé minuty se po standardní situaci prosadil Christian Frýdek, o šestnáct minut později si dal vlastní branku Jaroslav Zelený.

Snížit mohl po úniku Kuchta, ale vychytal jej skvěle chytající brankář Slovanu. Severočeši byli ovšem v prvním poločase aktivnější a mohli klidně přidat ještě jeden gól, Holec Pražany podržel.

Až po hodině hry začala Sparta tlačit. První branku vstřelil v 75. minutě Kryštof Daněk, jenž skluzem dopravil míč do sítě po střele Čvančary. Právě mládežnický reprezentant měl poté na hlavě vyrovnání, ale zblízka mířil jen do rukavic skvělého Vilegena. Letenší poté sice tlačili, ale branka nepřišla. Kuchta v sedmé nastavené minutě jen šlápl na hlavu brankáře Slovanu a byl vyloučen.

Velké překvapení se událo také v severočeském Jablonci, kde hrála Bohemka. Ta se dostala do vedení ve 37. minutě, kdy se prosadil Ondřej Petrák. Vedení v závěru ještě navyšovali Květ a Jánoš. České Budějovice vyhrály v Praze nad Pardubicemi.