Motorsport

Oběť pro domácí publikum. Oliver König závodil i přes zlomeninu v noze

Oběť pro domácí publikum. Oliver König závodil i přes zlomeninu v noze
Český jezdec Oliver König Zdroj: Se svolením Orelac Racing

Český závodník Oliver König v nedělní bodované kvalifikaci na MS superbiků ošklivě spadl, do závodu ale nakonec nastoupil. Nechtěl zklamat domácí fanoušky, a to i přesto, že si při pádu zlomil kost v noze.

V nejprestižnější organizaci je König nováčkem, ale už nyní ukázal srdce bojovníka. I přes zlomenou kost v noze totiž nastoupil do závodu. "Nešel jsem přes závit, ale musel jsem si trochu jinak přešlapovat do zatáček. Bylo to náročné, jsem rád, že jsem dojel do cíle pro domácí diváky," řekl po závodě jezdec s přezdívkou "Baby on board." 

König chtěl první body, v Superpole race ale narazil do Eugeneho Lavertyho. "Měl jsem problémy ho předjet a neměl moc místa, kde to zkusit. Zkusil jsem zariskovat, zaútočil zprava, jenže on to v ten moment zavřel. Ťuknuli jsme se, dostal jsem highsidera a letěl do vzduchu," popisoval König, který skončil s motorkou mimo trať. "Jsem moc rád, že mi bouchl airbag. Kdyby tam nebyl, tak bych nejezdil asi do konce sezony," dodal.

Související obsah

"Vypadalo to, že jednu kost jsem měl nalomenou. Vůbec jsem si ale nepřipouštěl, že bych nejel," popisoval svá zranění a plány do hlavního nedělního závodu. V tom si nakonec vyjel podruhé během víkendu 16. místo, na první bod mu chyběly dvě vteřiny. 

"Ještě jsem neviděl, že by někdo dokázal odjet závod s čerstvou zlomeninou. Navíc takhle důstojně. Oliver měl v sobě několik ibuprofenů. Motorkáři jsou asi lidi z jiného vesmíru," řekl manažer jezdce Miloš Čihák.

Podívejte se na sobotní reportáž z MS superbiků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události