PSG má první titul sezony, v Superpoháru řádili Neymar s Messim

Lionel Messi a Neymar se radují ze vstřelené branky Zdroj: Profimedia.cz

Hvězdně nabité PSG si ve francouzském Superpoháru jasně poradilo s Nantes a "ve vyhnanství" v Izraeli oslavilo první trofej v novém ročníku. Na jasné výhře 4:0 se dvěma góly podílel kontroverzní Brazilec Neymar, trefil se ale také Lionel Messi.

Vítěz francouzského poháru z Nantes byl jasným outsiderem utkání, což se ukázalo hned od prvních minut utkání. Ve čtrnácté minutě mohl poslat pařížský klub do vedení Marquinhos, ale jeho pokus šel do břevna. Blase na druhé straně vychytal brankář Donnarumma.

První gólová radost přišla po dvaceti minutách, kdy utekl obraně legendární Lionel Messi, jenž obešel brankáře a dal svůj první gól v sezoně. Vedení navýšil krásně zahranou standardní situací Brazilec Neymar. Trefil se v páté minutě nastavení.

Po poločase se prosadila i další posila z minulého léta – obránce Sergio Ramos. Ten se ve vápně dobře zorientoval po závaru a patičkou zády k bráně poslal svůj celek již do tříbrankového vedení.

Jean-Charles Castelletto na startu poslední desetiminutovky stáhl ve vápně Neymara, dostal červenou kartu a PSG kopalo penaltu. K té se postavil právě Neymar, který zamířil k pravé tyčce a ukončil tak stav utkání na konečných 4:0. Trenér Galtier tak dovedl Pařížany k prvnímu titulu.