Fotbal

Chápu nespokojené fanoušky, říká po další prohře Priske. Kuchtův faul neviděl

Chápu nespokojené fanoušky, říká po další prohře Priske. Kuchtův faul neviděl
Trenér Brian Priske | Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Sparťané za sebou mají mizerný vstup do sezony. Po vypadnutí s norským Vikingem v evropských pohárech nestačili v úvodním kole české ligy na Liberec a prohráli 1:2. "Fanoušci na nás mohou být právem naštvaní, musíme tomu ale čelit a společně pracovat na léčbě, kterou je tvrdá práce," prohlásil kouč Sparty Brian Priske na tiskové konferenci.

45letý dánský kouč byl z porážky proti Slovanu Liberec hodně rozmrzelý. A ihned po utkání si na trávník pozval všechny hráče a členy realizačního týmu do hromadného kolečka. "Řekl jsem jim, že nikdo z nás nemůže být se vstupem do sezony spokojený. Výsledky nejsou dobré. To, co se děje, není akceptovatelné. Ale zároveň je důležité, že jsme stále jedna parta. To, co jsme udělali, byl také signál pro fanoušky. Chtěli jsme tím říct, že akceptujeme negativní názory a jejich nespokojenost," vysvětloval trenér Sparty. 

Jeho tým vstoupil do utkání velmi špatně, už ve druhé minutě totiž Letenští inkasovali po centru Christiana Frýdka, zmar pak přišel o chvíli později, když si dal vlastní gól Zelený. "Výsledek není dobrý. Nejsem vůbec spokojený, naopak velmi zklamaný. Stejně jako všichni, kdo fandí Spartě. Není možné takhle prohrát utkání. Zároveň si ale myslím, že celý druhý poločas byl velmi dobrý, výrazně odlišný než první půle. Měli jsme hodně šancí, centrů, standardních situací, což mě těší," zhodnotil Priske zápas. 

Související obsah

Sparta se sice ve druhém poločase zvedla, ale z mnoha šancí dokázala pouze snížit, když se v 75. minutě prosadil mladičký Kryštof Daněk. Vrchol zmaru pak přišel v závěru, kdy útočník Jan Kuchta fauloval brankáře a dostal od sudího po konzultaci s videorozhodčím červenou kartu. "Situaci jsem ještě na videu neviděl. Bude nám samozřejmě chybět, ale musí ho nahradit jiní hráči," prohlásil sparťanský kouč, který chce nyní využít celý týden na další zápas proti Českým Budějovicím.

"Naší jedinou výhodou je, že máme teď dlouhý týden. Máme tedy dost času na trénování a nacvičování situací. Uvidíme také, jaké hráče pak vyberu do dalšího zápasu," dodal Brian Priske. 

S jakým cílem šla Sparta do letošní sezony:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události