Další sporty

Hrozivá nehoda v dráhové cyklistice. Závodník vjel mezi fanoušky

K hrůzostrašnému pádu došlo při Hrách Commonwealthu v Birminghamu. V jedné z kvalifikačních jízd totiž velice ošklivě havaroval dráhový cyklista Matt Walls, jenž se svým kolem dokonce vjel mezi diváky.

24letý britský jezdec se připletl do hromadného karambolu, který se stal během nedělní kvalifikace v disciplíně skreč. Matt Walls se dostal do kontaktu s ostatními závodníky, a nakonec vyjel z dráhy až na tribunu, kde narazil do sedících fanoušků. 

Kromě britského cyklisty, jenž na silnici jezdí za tým 
Bora-hansgrohe, spadli i další jezdci. Na dráze v Birminghamu tak rázem leželo hned několik závodníků. Například Matt Bostock musel být odvezen do nemocnice. 

Související obsah

To Matt Walls byl ošetřován na velodromu asi 40 minut, následně byl také odvezen do nemocnice. "Matt je ve střehu a komunikuje. Aktuálně je mu poskytnuta lékařská péče v nemocnici," prohlásil původně mluvčí anglického týmu. Později se k nehodě vyjádřil i sám britský jezdec. 

"Nějakým zázrakem jsem z toho vyvázl bez vážnějších zranění. Jen pár stehů a jsem celý potlučený. Jen doufám, že jsou všichni po tom incidentu o. k. včetně fanoušků, kteří nejspíš utrpěli nějaká zranění," vzkázal olympijský šampion přes sociální sítě. 

Související obsah

Podle serveru cyclingweekly.com byl jeden muž ošetřen kvůli řezné ráně na ruce, další malé ošetření si pak vyžádala také jedna z fanynek. Opravena pak musela být také samotná trať. 

Děsivé nehody měl v letošní sezoně i mistr světa Julian Alaphilippe, nyní už Francouz opět závodí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události