MMA

S Čechem bojoval o post jedničky v Chelsea, nyní se utká o titul v těžké váze

S Čechem bojoval o post jedničky v Chelsea, nyní se utká o titul v těžké váze
Zápasník Ricardo Prasel porazil na galavečeru KSW Michala Kitu Zdroj: TV Nova

Je to oficiální. Německý zápasník Ricardo Prasel se 10. září utká v organizaci KSW o titul v těžké váze. Jeho soupeřem bude Angličan Philip De Fries, kterého už devět zápasů v řadě nikdo neporazil.

Ricardo Prasel musel s profesionální fotbalovou kariérou skončit ve 22 letech kvůli problémům s kyčlí. Během rehabilitace se začal věnovat trénování brazilského jiu-jitsu, ze kterého pozvolna přešel až do MMA. V kleci se mu začalo dařit natolik dobře, že se v polské Areně Ostrów utká o titul v těžké váze. 

V organizaci KSW zatím nastoupil do dvou zápasů a oba zvládl vítězně. Nejdříve ve druhém kole zdolal Michala Kitu a o dva měsíce později na submisi porazil Daniela Omielanczuka už v prvním kole. Díky tomu si ve svých 31 letech vysloužil pozvánku do souboje o pás šampiona proti Philipu De Friesovi.  

To ale nebude vůbec jednoduchý úkol. Angličan má na svém kontě bilanci 21 výher a šest porážek. Všech šest zápasů v KSW vyhrál a má zkušenosti i z UFC, kde z pěti soubojů vytěžil dvě výhry. 

Související obsah

​Prasel si tak může splnit další ze svých snů. První z nich byl, aby se stal profesionálním fotbalistou. To se mu na krátkou dobu podařilo, když v 18 letech podepsal smlouvu ve slavné Chelsea. Přes Petra Čecha a Hilária se ale nedokázal prosadit do branky prvního týmu.

"Drogba byl zatraceně neuvěřitelný. Nejezdil jsem sice na zápasy, protože jsem byl až třetí brankář – Čech a Hilário byli přede mnou. Ale hrál jsem s nimi každý den, protože po tréninku chtěli ještě zkoušet penalty a volné kopy. Já tam musel být a chytat jim. Půl hodiny každý den. Drogba a Ballack mi stříleli na bránu," vyprávěl před časem německý zápasník. 

Podívejte se na Praselův zápas proti Michalu Kitovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události