MMA

Obří překvapení v UFC! Adesanya padl, střední váha má nového šampiona

Obří překvapení v UFC! Adesanya padl, střední váha má nového šampiona
Zápasník Sean Strickland s pásem pro šampiona střední váhy | Zdroj: Profimedia.cz

Dříve absolutní král střední váhy Israel Adesanya už podruhé během jednoho roku přišel o titul v UFC. Nyní jej o pás připravil kontroverzní bojovník Sean Strickland, který v UFC bojoval o status šampiona úplně poprvé a hned uspěl.

Adesanya debutoval v UFC v březnu roku 2018 a po šesté výhře v řadě byl už šampionem střední váhy. Titul pak obhájil čtyřikrát a zkusil polotěžkou váhu, kde ale narazil na silného Blachowicze. Přišel tak návrat do střední váhy. 

Tam zvládl další tři duely, ale vloni překvapivě padl poprvé ve střední váze s dlouholetým sokem Alexem Pereirou. Toho letos v odvetě porazil a postavil se novému soupeři. Sean Strickland nikdy o pás nebojoval a byl titulovým náhradníkem za zraněného Du Plessise.

Adesanya byl velkým favoritem, ale podruhé během jednoho roku selhal. Už v prvním kole mohl Strickland svého soupeře ukončit, trefil ho pravou zadní a tlačil ho u pletiva. Adesanya se z toho ale dostal a šlo se do druhého kola. 

Související obsah

Adesanya v pěti kolech nedokázal Stricklanda ukončit ani být aktivnější. Zápas šel nakonec k bodovým rozhodčím, kteří měli o celé situaci hned jasno. Po jednomyslném rozhodnutí vyhrál Strickland a obří překvapení bylo na světě. 

"Tohle se mi snad zdá. Ani za milion let bych si nemyslel, že budu v takové situaci. Dřel jsem jako kůň, každý den odevzdávám bohům MMA takových buněk. Je to poprvé, co jsem ztratil slova," řekl po zápase podle MMA Fighting.

Z výhry v předzápase se raduje Rus Volkov, který uškrtil Tuivasu a zaznamenal 37. výhru v kariéře. Vyhrál i někdejší přemožitel Davida Dvořáka Manel Kape.

Výsledky hlavní karty UFC 293

Sean Strickland vs. Israel Adesanya – o titul střední váhy, jednomyslné rozhodnutí 
Alexandr Volkov vs. Tai Tuivasa – submise (ezekiel choke), 2. kolo
Manel Kape vs. Felipe dos Santos – jednomyslné rozhodnutí
Justin Tafa vs. Austen Lane – KO, 1. kolo
Tyson Pedro vs. Anton Turkalj – KO, 1. kolo

Český zápasník Viktor Pešta popisuje úskalí shazování váhy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události