Plzeň zvládla zápas s Šeriffem a přiblížila se postupu do LM. Musela otáčet

Fotbalisté Viktorie Plzeň slaví vstřelený gól Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli úvodní utkání třetího předkola Ligy mistrů na výbornou. V Kišiněvě porazili Šeriff Tiraspol 2:1, když se jim podařilo otočit skóre díky gólům Tomáše Chorého a Pavla Buchy. Do Plzně si tak vezou velmi dobrý výsledek, který je přiblížil k postupu do čtvrtého předkola.

Plzeň nastoupila do venkovního zápasu proti Tiraspolu v nezvykle ofenzivní sestavě, kdy trenér Bílek poslal na hřiště hráče v rozestavení 3-4-3. V útoku se objevily obě útočné věže Tomáš Chorý a Jan Kliment, které doplnil Jan Kopic. Do první větší šance se ale dostali domácí. Už ve druhé minutě za vápnem nebezpečně vystřelil Regi Lushkja, ale jeho pokus Staněk konečky prstů vyrazil na roh.

O chvíli později se osmělili také Viktoriáni. V osmé minutě tvrdě vystřelil Bucha, ale zamířil pouze do míst, kde stál připravený brankář Abalora. Poté byl ještě ve větší šanci Pernica, který si ve vápně naběhl na povedený Kalvachův centr, ale jeho hlavičku opět kryl pozorný gólman Tiraspolu.

​I přes to, že byla Plzeň aktivnějším týmem, do vedení se ve 36. minutě dostali domácí. Po centru do vápna Viktorie zahrál Sýkora rukou a rozhodčí neváhal nařídit pokutový kop. K němu se postavil Ibrahim Akanbi Rasheed a naprosto suverénně proměnil střelou do vinglu. Vedení ale Tiraspolu vydrželo pouze pět minut. Dezorientovaný brankář Abalora nešetrně srazil ve vápně Milana Havla a zahrávala se penalta i na druhé straně. K exekuci se postavil Tomáš Chorý a podobně jako Rasheed poslal míč pod břevno.

Na začátku druhého poločasu dostal Tiraspol možnost zahrávat volný přímý kop z výhodné pozice. K míči se postavil Perambuco a jeho pumelici Staněk s vypětím všech sil vytáhl na břevno. Tuto kritickou situaci Plzeň přečkala, a tak mohla sama udeřit. V 55. minutě se k odraženému míči ve vápně dostal Pavel Bucha, který neměl problém ho dopravit do míče.