Další sporty

Pistorius usiluje o propuštění na svobodu. Setkal se s rodiči zavražděné

Oscar Pistorius chce na svobodu. Bývalý handicapovaný atlet si odpykává třináctiletý trest za vraždu své přítelkyně Reevy Steenkampové. Teď žádá o podmíněné propuštění. Ve své cele v Jihoarfické republice seká latinu a potkal se také s otcem zavražděné.

Byla to tragédie, která v únoru 2013 obletěla celý svět. Pistorius doma přes dveře koupelny zastřelil svou přítelkyni, kterou prý považoval za zloděje. O čtyři roky později Nejvyšší odvolací soud vynesl konečný rozsudek: 13 let a pět měsíců. "Měl sedět na doživotí. Poslední tři kulky byly vypáleny s úmyslem ji zabít," řekla tenkrát sestra zavražděné Simone Steenkampová.

Trest vyprší Pistoriusovi v roce 2030, ale podle jihoafrického práva může už na jaře příštího roku podmíněně na svobodu. A dělá pro to, co se dá. Nedávno se například setkal s otcem zavražděné přítelkyně. 

Související obsah

​​Reevě Steenkampové bylo 29 let a živila se jako modelka. Zabita byla na Valentýna - v den všech zamilovaných. Když se to stalo, Pistorius na sobě neměl ortézy. O obě nohy přišel od kolen dolů kvůli vrozené vadě jako roční batole. 

Boj s handicapem ale nikdy nevzdal. Ve sprintu získal paralympijské zlato na 100, 200 a 400 metrů. Jako první handicapovaný běžec se kvalifikoval na mistrovství světa zdravých atletů a vybojoval stříbro ve štafetě. Teď ve své cele v jihoafrické Pretorii vede teologický kroužek a rád zahradničí. Na své vězeňské zahrádce pěstuje zeleninu.  

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události