Fotbal

Hvězda Bayernu poděkuje své zemi. Výplatu z MS věnuje charitě

Hvězda Bayernu poděkuje své zemi. Výplatu z MS věnuje charitě
Alphonso Davies v dresu Kanady Zdroj: Profimedia.cz

Jednadvacetiletá hvězda Bayernu Mnichov Alphonso Davies pomůže charitě ve své zemi. Rychlonohý obránce oznámil, že všechny své výdělky z nadcházejícího mistrovství světa ve fotbale pošle na charitu. Fanouškům se ale jeho oznámení úplně nezamlouvá.

Davies se sice narodil v Ghaně, ale od mládí žije v Kanadě, kterou reprezentuje a kterou se mu povedlo dovést na mistrovství světa, a to poprvé od roku 1986. Ofenzivní krajní bek chce Kanadě splatit dluh a všechny výdělky ze světového šampionátu pošle na charitu. 

"Kanada mile přivítala mou rodinu a dala nám šanci žít lepší život. Umožnilo mi to plnit si sny. Je pro mě velkou ctí hrát za Kanadu a chci jí to vrátit, takže jsem se rozhodl, že výdělek z letošního mistrovství světa věnuji na charitu," napsal Davies na svém twitteru

Související obsah

Jeho oficiální ohlášení se ale na sociální síti Twitter nesetkalo s velkým úspěchem. "Proč to musíš oznamovat," ptal se ho jeden z fanoušků v komentářích. "Představte si, že dostáváte peníze za to, že hrajete za svou zemi. Anglická reprezentace přispívá už léta, měly by to dělat všechny země," kontroval další. 

Kanada se představí na světovém šampionátu poprvé od roku 1986, v Kataru se postupně utká s Belgií, Chorvatskem a Marokem. Jde o jednu z nejtěžších skupin na celém šampionátu, do další fáze postupují dva celky.  

Davies byl u první velké výhry Bayernu v nové sezoně. Na zisku Superpoháru se podílel asistencí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události