Hokej

Český hokejista míří do Afriky. Světoběžník Lang bude hrát v Egyptě

Český hokejista míří do Afriky. Světoběžník Lang bude hrát v Egyptě
Český hokejista Nicholas Lang | Zdroj: Se svolením Nicholase Langa

Český hokejový světoběžník Nicholas Lang je jednoznačně unikátem mezi hokejisty. Ve svých 25 letech vystřídá už desátou zemi světa. Tentokrát jako druhý Čech bude hrát v Africe, konkrétně v Egyptě.

Někdo se do deseti států třeba ani nepodívá, Nicholas Lang v desáté zemi bude hrát hokej. Zatím má na svém kontě Česko, Rakousko, Německo, Kanadu, USA, Litvu, Turecko, Island a poslední rok brázdil kluziště v Bulharsku. Mezitím ještě trénoval na Ukrajině. Teď si připíše Egypt, který ale nemá oficiální soutěž, a smluvně tak bude hráč stále vázán v CSKA Sofia.

"S Egypťany jsem byl v kontaktu už téměř rok. Začali jsme spolu mluvit někdy loni v listopadu. Oni nemají žádnou federaci a chtěli dát dohromady nějaký tým a dát dohromady i nějakou ligu. Jenže potřebují sehnat sponzory. A mě oslovili s tím, jestli bych se nezúčastnil jejich neoficiálních zápasů," popsal prvotní kontakty s exotickou destinací. Bude tak druhým Čechem, jenž bude hrát v Africe. Tím prvním byl Jiří Kreisinger, který hrál v Jihoafrické republice za Cape Town Kings a Cape Town Storm. Nicméně Lang bude prvním českým hokejistou v Egyptě.

https://www.facebook.com/egypticehockey/posts/pfbid08vDifuk58SFFgEbq2YWXyg3VcyTtUjG9JHKHBRTz9Qzr4AfVtggqVEKA3x5LgKX4l

"Oni mají tým Egypt Pharaohs a jejich zápasy probíhají tak, jako když si jdete zahrát na trénink proti sobě. Zápasy hrají na takové malé nudli a hraje se to tři na tři. Chtějí postavit stadion, ale je to u nich běh na dlouhou trať. Já se na to tak nějak letím jenom podívat," dodává s nadhledem brněnský rodák. A jak už nastínil, zápasy se nehrají na klasickém zimním stadionu, ale v nákupním centru.

A proč se pro Egypt rozhodl? "Láká mě teplo, sluníčko, a hlavně taky rekord. Je mi 25 a bude to moje desátá země. Navíc budu první Čech, který si zahraje na čtyřech kontinentech – Evropa, Severní Amerika, Asie a teď Afrika," doplnil Lang, který si hlavně může konečně splnit i svůj velký sen. "Třeba už přijedu na trénink na velbloudu, jak jsem vždycky chtěl. A v budoucnu? I na tom slonovi," smál se útočník.

Nicholas Lang jde na trénink v Bulharsku | Zdroj: Se svolením Nicholase Langa

​Také popsal, jak to v oblíbené dovolenkové destinaci je s reprezentací, která není součástí IIHF. "V Egyptě jsou lokální hráči, kteří to moc neumí. A pak jsou Egypťané, kteří mají dvě občanství a jsou třeba v Severní Americe nebo někde na severu Evropy. A zrovna ti jezdí reprezentovat Egypt na různé turnaje. třeba do Kuvajtu nebo Dubaje. S tímto výběrem létají už pouze dva právoplatní Egypťané," osvětlil situaci.

Související obsah

​Jak již bylo řečeno, smlouvu má stále v bulharském týmu CSKA Sofia, kde bude hrát i další sezonu. Navíc po dvou letech v tamní lize může následně i reprezentovat. Celý proces je ale hodně zdlouhavý. "Liga v Bulharsku začíná později a já jsem s nimi domluvený. Od Egypta očekávám hlavně pěkné zážitky, protože tohle se asi každému nepoštěstí. Ale beru to i jako trenérskou stáž," uzavřel Lang.

Podívejte se na jeden z nájezdů Nicholase Langa:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události