Motorsport

König odjel závod s trojnásobnou zlomeninou. Nerozumím tomu, říká

König odjel závod s trojnásobnou zlomeninou. Nerozumím tomu, říká
Oliver König Zdroj: ORELAC Racing

Český jezdec Oliver König prožil v Mostě poměrně povedené závody v mistrovství světa superbiků. Dvakrát dojel na 16. místě, tedy těsně za svými prvními body. Jenže poslední závod absolvoval s trojnásobnou zlomeninou kůstky v nártu, kterou si způsobil pádem v neděli dopoledne.

O zlomenině se vědělo už před posledním závodem. Po něm šel König na detailnější rentgen a jeho lékař mu potvrdil, že má trojnásobně zlomenou kůstku v nártu. Český jezdec tak musí chodit o berlích. "Kloub je momentálně na tři kusy, sám jsem z toho překvapený. Dva dny po závodě nemohu vůbec chodit a na nohu se pořádně postavit," popsal König.

König už má za sebou třetí letošní zlomeninu. Před sezonou si zlomil ruku, v červenci klíční kost a nyní nohu. I tak ale dokázal bojovat se světovou elitou. V neděli byl pouhé dvě sekundy za bodovanými pozicemi. A po průjezdu cílem sesedl z motorky a šel se pozdravit s fanoušky. "Tomu zpětně nerozumím, protože teď momentálně nemohu skoro vůbec chodit. Po závodech v Mostě jsem byl totálně unavený jak psychicky, tak fyzicky," dodal pražský závodník.

Má štěstí, že se zlomeninou nemusí na operaci. Bude se léčit konzervativním způsobem. "Skoro nic nesmím dělat, jen se modlit, aby se kost nehnula. Snažím se alespoň posilovat ruce," dodal jezdec stáje Orelac Racing Team.

Související obsah

​König je mimo jiné jedním z mála jezdců, který dokončil závod s čerstvou zlomeninou. "Nevím o někom jiném, kdo by něco podobného předvedl. Je to neskutečné," řekl jezdcův manažer Miroslav Čihák. Königův výsledek na závodech v Mostě vzbudil v paddocku velký ohlas. "Zpětnou vazbu jsem dostal hlavně od mechaniků. Jeden z jiného týmu mi přišel říct, že si body zasloužím více než jeho jezdec. To mě potěšilo, jak mi vyjádřil respekt," měl radost König.

Ten do posledního závodu naskočil i díky tomu, že ho inspiruje Jorge Lorenzo, který si kdysi zlomil klíční kost, šel na operaci a za dva dny nastoupil do závodu. "Jeho příběh jsem si furt přehrával po své zlomenině klíční kosti. Ta se prý dobře léčí, koncem roku půjdu do nemocnice na odstranění šroubů," řekl na závěr český závodník.

König dojel v Mostě dvakrát na 16. místě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události