Martincová končí ve Washingtonu ve 2. kole. Nestačila na Bělorusku Azarenkovou

Tereza Martincová Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Tereza Martincová končí na turnaji ve Washingtonu ve druhém kole. Nestačila na bývalou světovou jedničku Viktorii Azarenkovou, se kterou prohrála 6:7 a 2:6.

Martincová v minulém kole přerušila sérii pěti porážek, když zdolala ve třech setech Číňanku Wangovou. Ve druhém kole turnaje ve Washingtonu ji čekala bývalá světová jednička a aktuální dvacítka Běloruska Azarenková, se kterou se utkala loni na US Open a uhrála pouze čtyři gamy.

Do čtvrtečního utkání ale vstoupila rodačka z Prahy o dost lépe. Hned ve druhé hře soupeřku brejkla a dostala se do vedení 2:0. Zkušené Bělorusce se však vzápětí podařilo srovnat a obě hráčky si bez větších problémů držely svá podání až do stavu 5:5. Poté musela česká hráčka odvracet tři brejkboly, ale byla nakonec úspěšná, a tak o vítězce první sady musel rozhodnout tiebreak.

​V něm se Martincová dostala do nadějného vedení 3:1, ale favoritka utkání se opět dokázala dotáhnout, a tak vše směřovalo do napínavé koncovky. V ní měla česká hráčka k dispozici dokonce setbol na svém podání, ale nevyužila jej, a tak nakonec prohrála zkrácenou hru 7:9 a zároveň celou sadu po dlouhých 80 minutách.

Začátek druhého setu ale české tenistce vůbec nevyšel. Prohrála první čtyři hry a s postupem do dalšího kola to vypadalo zle nedobře. Martincová ale dokázala zabojoval a snížila na rozdíl dvou gemů. Větší drama už ale Azarenková nedovolila, vyhrála další dvě hry a raduje se z vítězství 7:6 6:2.

Tenisová síň slávy se rozrostla o dalšího člena. Je jím bývalá světová jednička: