Další sporty

Davidová má formu i v létě, v Norsku zaznamenala historické vítězství

Davidová má formu i v létě, v Norsku zaznamenala historické vítězství
Markéta Davidová si novou kombinézu značky Atex chválí. Zdroj: Petr Slavík/Český biatlon

Biatlonistka Markéta Davidová se poprvé v kariéře objevila na norském Blinkfestivalenu a zaznamenala historické vítězství pro Česko. 25letá závodnice ovládla páteční supersprint.

Česká biatlonistka prožívá úspěšné období. V červnu obhájila vítězství v anketě Biatlonista roku, následně také získala na vysoké škole už druhý inženýrský titul. 

Nyní se Markéta Davidová připravuje na novou sezonu a může se pyšnit dobrou formou. 25letá závodnice se objevila na norském Blinkfestivalenu, kde se od pátku do neděle jedou biatlonové závody na kolečkových lyžích.

Davidová dokázala při svém prvním startu zaznamenat historické vítězství pro Česko, když ovládla páteční supersprint. 

Mistryně světa z loňského vytrvalostního závodu měla sice horší střelbu, v níž udělala čtyři chyby vleže, následně však předvedla dvě dobré položky vestoje. A rychlou jízdou si nakonec dojela pro první místo. Druhá skončila Norka Knottenová, třetí pak byla Francouzka Simonová. Český úspěch podtrhla ještě osmým místem Jessica Jislová. 

Související obsah

​​"Moc mě to bavilo. Tyhle městské závody mám ráda, jsou rychlé a zábavné. V posledním kole jsem do toho dala maximum, abych byla v cíli první," dodala pro norskou televizi Markéta Davidová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události