Další sporty

Davidová o soustředění: Tréninky bolí. Rozptýlení přinesla Puskarčíková

Davidová o soustředění: Tréninky bolí. Rozptýlení přinesla Puskarčíková
Biatlonistka Markéta Davidová při závodech na Holmenkollenu. Zdroj: Profimedia.cz

Česká biatlonová reprezentace v čele s Markétou Davidovou absolvovala v uplynulých 14 dnech soustředění v Itálii, kde dostala od trenéra Holubce pořádně do těla. Ať už při trénincích na kolečkových lyžích, nebo na kole. "Dost to bolí. Je znát, že jsme něco udělaly," řekla o sobě a svých kolegyních největší hvězda ženského národního týmu. Tu v horách potěšila milá návštěva. Za bývalými spolujezdkyněmi z bílé stopy se totiž přijela podívat Eva Puskarčíková.

Italské Livigno se v uplynulých 14 dnech proměnilo v tréninkové středisko ženské biatlonové reprezentace. České závodnice v čele s největší hvězdou Markétou Davidovou absolvovaly náročné tréninky na kolečkových bruslích i na kole. 

Nechybělo ani stoupání do průsmyku Stelvio, které si Češky vyzkoušely ze švýcarské strany. Při této aktivitě dokonce vystoupaly z nadmořské výšky 1 400 metrů do výšky 2 700 metrů.

"Bylo to trochu nebiatlonové soustředění, neměly jsme tolik komplexních tréninků se střelbou. Ale na túry a tréninky ve výšce je to ideální místo. I počasí nám až na pár výjimek vyšlo, takže jsme hodinově natrénovaly docela dost. Dokonce si myslím, že málokdy jsme šly na jednom soustředění tolik hodin. Určitě to splnilo svůj účel," okomentovala náročný program Markéta Davidová pro oficiální stránky českého biatlonu

Rozptýlení přinesla Eva Puskarčíková, která nedávno skončila kariéru a střídavě žije doma a v Itálii. "Evik s námi chodila hlavně ty túry. Ona furt sportuje pro radost, takže to pro ni nebyl problém. Možná byla výš s tepy, ale zvládla to s námi úplně v pohodě," řekla česká biatlonistka o své bývalé kolegyni z národního týmu. 

Související obsah

Už je ale ráda, že se tým vrací domů. "Tréninky už dost bolí. Ještě v neděli jsme měly poslední těžší trénink a už je toho fakt hodně. Je znát, že jsme tu něco udělaly," těšilo ji. Po testech v Jablonci ji teď čeká krátké volno, i když nejspíš aktivní.

V roce 2024 se MS v biatlonu uskuteční opět v České republice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události