Union ovládl berlínské derby, porážku neodvrátil ani střídající Darida

Fotbalisté Herthy Berlín nezvládli úvodní kolo německé Bundesligy a nestačili na domácí Union. Porážku 1:3 neodvrátil ani záložník Vladimír Darida, který se dostal do hry v závěru utkání. Prohrál také Kadeřábkův Hoffenheim, brankář Jiří Pavlenka pak byl u remízy celku Werder Brémy 2:2.

Hertha Berlín musela v minulé sezoně hrát baráž o udržení a podle výkonu v prvním zápase bude mít problémy i v letošním ročníku. Hosté poprvé inkasovali ve 32. minutě, když se prosadil pěknou hlavičkou Američan Jordan Siebatcheu.

Další góly přidal Union Berlín ve druhém poločase, kdy se nejdříve trefil
Becker a následně Knoche. Vysokou porážku Herthy odvrátil alespoň čestným gólem Lukebakio, jenž se prosadil ve chvíli, kdy už byl na hřišti i český záložník Vladimír Darida.

​Stejným výsledkem skončil i duel mezi Borussií Mönchengladbach a Hoffenheimem. Hosté hráli už od 20. minuty bez vyloučeného Posche, jenž si nechal dát dvě žluté karty za čtyři minuty. Pavel Kadeřábek strávil na hřišti 64 minut.

Brémy se pak vrátily do Bundesligy remízou 2:2 s Wolfsburgem. V bráně Werderu odchytal celý zápas gólman Jiří Pavlenka.