Skvělý Dostál je popáté mistrem světa, kanoista Fuksa bere bronz

Rychlostní kanoista Josef Dostál Zdroj: profimedia.cz

Kajakář Josef Dostál je popáté v kariéře mistrem světa. 29letý závodník dokázal na šampionátu v Halifaxu vyhrát závod na 500 metrů. Čtyřnásobný olympijský medailista se představil také na trati dlouhé 1000 metrů, kde ale dojel na pátém místě. A byl značně vyčerpán. Další cenný kov získal kanoista Martin Fuksa, který bral na půlkilometrové trati bronz.

Český kajakář ovládl závod na 500 metrů s naprostým přehledem a do své sbírky přidal už pátý světový triumf (třetí v této disciplíně). 29letý Dostál mohl v Kanadě navíc přidat i další medailový úspěch. Na dvojnásobné trati už mu ale v závěru došly síly, nakonec tak dojel na pátém místě.

Další medailový úspěch pro Česko zaznamenal Martin Fuksa, který si vyjel v kategorii C1 na 500 metrů bronz. 29letý závodník může získat medaili i v neděli, kdy pojede finále na 1 000 metrů. Mladší bratr Petr Fuksa už má svou jízdu také za sebou, 23letý kanoista skončil na dvoustovce šestý.