Fotbal

Naváže na své zlaté časy? Timo Werner se vrací do Lipska

Naváže na své zlaté časy? Timo Werner se vrací do Lipska
Timo Werner Zdroj: Profimedia

Nepříliš úspěšné působení Tima Wernera v londýnské Chelsea se chýlí ke konci. Německý útočník se podle všeho vrací do Lipska, kde se pokusí restartovat svoji kariéru. Původně se spekulovalo pouze o hostování, ale podle novináře Fabrizia Romana by se mělo jednat o přestup.

Německý reprezentant přestoupil do Chelsea před dvěma lety jako hvězda Bundesligy. V předcházející sezoně nastřílel ve 34 zápasech úctyhodných 28 gólů a na dalších osm přihrál. Měl tedy přímý podíl na více než jednom gólu na zápas. Gólově se mu povedly i přechozí dva ročníky, kdy nastřílel 21, 13 a 16 branek. 

V Londýně se ale dobře namazaný stroj zasekl. Ve dvou sezonách Premier League se fotbalista trefil dohromady pouze desetkrát. Stal se tak terčem všemožných vtípků, které byly založené na vyložených šancích, které nedokázal proměnit. Díky působení v Chelsea sice zvedl nad hlavu pohár pro vítěze Ligy mistrů, Superpoháru a mistrovství světa klubů, ale nastal čas na změnu. 

Werner se už s Lipskem domluvil na osobních podmínkách a zbývá doladit poslední detaily. Poté by už jeho stěhování do Lipska nemělo stát nic v cestě. 

Související obsah

Timo Werner přestoupil do Chelsea předloni v létě:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události