Tenis

Kyrgios potvrdil formu. Po třech letech získal titul, triumfoval v deblu i singlu

Kyrgios potvrdil formu. Po třech letech získal titul, triumfoval v deblu i singlu
Australský tenista Kyrgios Zdroj: Profimedia.cz

Všechny fanoušky udivil na posledním grandslamu na slavném All England Clubu, kde došel až do finále. Nyní stoupající formu potvrdil na turnaji ve Washingtonu, kde se mu povedlo získat titul v singlu i deblu. V rozhovoru pak přiznal osobní transformaci.

Na Wimbledonu se sice několikrát dostal do křížku s rozhodčími či fanoušky. Přesto ale předváděl úchvatné výkony, které jej dostaly až do finále, kde padl s fenomenálním Novakem Djokovičem. Nyní se Australan ale z titulu již raduje, na okruhu ATP se mu to povedlo po třech letech.

Získal jej na méně prestižním turnaji ve Washingtonu, ale i to se počítá. Sedmadvacetiletý Kyrgios postupně porazil Girona, Paula, Opelku, Tiafoea, Ymer či Nišioku. Aby toho nebylo málo, tak s domácím Sockem vyhrál také v deblu. Tam dvojice zdolala Ivana Dodiga z Chorvatska a Austina Krajicka z USA. 

Související obsah

"Když vidím, kde jsem byl loni a kde jsem teď, je to neuvěřitelná proměna," řekl Kyrgios pro web Reuters, přiznal i temné časy v minulých měsících. "Je tolik lidí, kteří mi pomohli dostat se sem. Ukázal jsem pořádnou sílu, abych prostě vytrval a dostal se přes všechny překážky, abych byl schopný vyhrávat turnaje, jako je tento," dodal tenista. 

Nick Kyrgios ve Washingtonu neztratil podání a vyhrál 11 z posledních 12 zápasů, prohrál pouze s Novakem Djokovičem ve finále Wimbledonu. Ve světovém žebříčku se posunul o 26 míst, aktuálně je už na 37. místě. 

​Takhle se radoval Djokovič po posledním grandslamu právě proti Kyrgiosovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události