Fotbal

Za chyby se pyká. FAČR tvrdě potrestala sudího Černého i jeho kolegu u videa

Za chyby se pyká. FAČR tvrdě potrestala sudího Černého i jeho kolegu u videa
Dalibor Černý komunikuje s Jindřichem Trpišovským Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia

Komise rozhodčích FAČR tvrdě trestala sudí Dalibora Černého a Víta Ondráše, kteří skandálně nevyloučili zlínského obránce Martina Cedidlu za ošklivý zákrok na slávistického ofenzivního záložníka Ewertona. Hlavní sudí má útrum do konce září, videorozhodčí si nezapíská do konce podzimu.

Probíhala 59. minuta utkání mezi Slavií a Zlínem, kdy mladý obránce Cedidla oběma nohama sestřelil na polovině hřiště Brazilce Ewertona. Ten si během pádu poranil i koleno. Sudí Černý ale očekávanou červenou kartu neukázal, a to ani po komunikaci s videorozhodčím Vítem Ondrášem. 

Po zápase se hned Komise rozhodčích FAČR vyjádřila proti rozhodnutí sudích. "Dle názoru KR FAČR měl být hráč Zlína Martin Cedidla vyloučen v utkání s SK Slavia Praha v 59. minutě za surovou hru. Chyba rozhodčích bude zohledněna v nominacích na další kola Fortuna ligy a Fotbalové národní ligy," stojí v prohlášení na sociálních sítích. 

Související obsah

V pondělí dopoledne hned došlo k potrestání obou hříšníků. "Rozhodčí nedodrželi jednu z priorit KR FAČR – ochranu zdraví hráčů. Rozhodčí Dalibor Černý nebude do konce září 2022 nasazován na utkání F:L. VAR Vít Ondráš má omezeny delegace na všechna utkání do konce podzimní části," vydala Komise rozhodčích FAČR na oficiálním webu.

Fotbalová asociace navíc upřesnila spekulace o odmítnutí Dalibora Černého vyjádřit se pro média. "Dle vyjádření rozhodčího Dalibora Černého není pravda, že by odmítl po utkání poskytnout rozhovor pro média, naopak účast na rozhovoru potvrdil a požádal, aby jej přišel někdo z organizačního týmu vyzvednout v kabině rozhodčích a doprovodil jej na rozhovor. Nikdo pro něj nepřišel, zřejmě tedy došlo k nějakému nedorozumění v organizaci rozhovoru," stojí na konci prohlášení.

V argentinském fotbale hráči nespokojenost vyřešili hodně radikálně. Jeden z hráčů napadl ženskou sudí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události