Fotbal

Slovensko tleská hrdinskému činu. Fotbalista zachránil spoluhráči život

Slovensko tleská hrdinskému činu. Fotbalista zachránil spoluhráči život
Peter Čögley v dresu Skalice Zdroj: Profimedia.cz

Fotbaloví fajnšmekři si jej mohou pamatovat z krátkého působení v pražské Bohemce, do pamětí fanoušků se ale Peter Čögley nyní zapsal ještě více. V utkání na půdě bratislavského Slovanu totiž zachránil spoluhráči život, Filipu Blažkovi totiž po jednom ze soubojů zapadl jazyk.

Nováček ze Skalice prohrál na půdě mistrovského Slovanu jasně 0:3. Vítězem celého duelu se ale stal třiatřicetiletý slovenský pravý bek Peter Čögley, který zachránil život svému spoluhráči Filipovi Blažkovi. Ten po hlavičkovém souboji s domácím Čavričem padl k zemi. 

"Filip dostal úder do hlavy a spadl na zem. Rychle jsme se spoluhráči běželi za ním, nebyl při vědomí, proto jsme ho dali na bok. Jazyk měl zapadnutý, a tak jsem mu ho hned vytáhl. Když se nadechl, tak jsme věděli, že už je to dobré," řekl po utkání nový hrdina slovenského fotbalu. 

Související obsah

Filip Blažek si podle webu Sportnet nic nepamatuje, útočník Aleksandar Čavrič po tvrdém zákroku hlavami ve dvacáté minutě skončil v nemocnici. Hráč Skalice i přes hrozivý incident utkání dohrál. "Vím, že se kopal roh a přišla rána. Potom si jen pamatuji, jak jsem slyšel hlasy kluků a jak jsem se probral," řekl Blažek.

U Petera Čögleyho nešlo o první dobrý skutek. V minulém roce odmítl nařízenou penaltu pro jeho Zlaté Moravce, za své gesto dokonce dostal i speciální ocenění. "Mám dceru, snažím se ji vychovávat, aby byla v životě čestná a spravedlivá. Když chci, aby taková opravdu byla, musím jít příkladem," dodal sympatický slovenský fotbalista.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události