Hokej

Slovenský hokejista rozvázal smlouvu v zámoří. Nově bude hrát v Rusku

Slovenský hokejista rozvázal smlouvu v zámoří. Nově bude hrát v Rusku
Samuel Buček Zdroj: Profimedia

Třiadvacetiletý slovenský hokejista Samuel Buček se vzdal snu zahrát si v NHL. V zámoří mladý útočník rozvázal smlouvu s farmářským celkem Seattlu Kraken a v Coachella Valley Firebirds hrát nebude. Nově bude hrát v ruské KHL za Nižněkamsk.

Buček měl podepsanou smlouvu se Seattlem Kraken a novou sezonu měl začít u nich na farmě. Na začátku července se zúčastnil i rozvojového kempu. Jenže dobrovolně se vzdal šance zabojovat o NHL. V zámoří rozvázal smlouvu a v příští sezoně bude hrát v KHL za Neftěchimik Nižněkamsk.

Buček loňský ročník strávil v nejvyšší slovenské soutěži, kde válel za svou rodnou Nitru. Za 50 zápasů zaznamenal 64 bodů (41+23) a stal se nejproduktivnějším hráčem ligy. V play-off odehrál 19 zápasů, v nichž vstřelil 13 gólů a k nim přidal 11 asistencí.

Mimo Nitru hrál za Slovan Bratislava, má za sebou také štaci v kanadské juniorské soutěži QMJHL a mihl se také ve Finsku, kde nastoupil k pěti zápasům za KooKoo.

Třiadvacetiletý útočník je šestým Slovákem, který bude v příštím roce hrát KHL. Doplní své parťáky Michala Čajkovského, Michala Krištofa, Adama Lišku, Christiána Jaroše a Patrika Rybára.

Související obsah

​Do Ruska zamířili ale také čeští hokejisté Rudolf Červený, Dmitrij Jaškin, Libor Šulák a Michal Jordán.

Dmitrij Jaškin podepsal smlouvu s Petrohradem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události