Hokej

Další Čech bude působit v KHL. Chabarovsk se domluvil se svým kapitánem

Další Čech bude působit v KHL. Chabarovsk se domluvil se svým kapitánem
Michal Jordán v reprezentačním dresu Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Český reprezentační obránce Michal Jordán bude i v následující sezoně oblékat dres týmu z KHL. Na nové dvouleté smlouvě se domluvil s Amurem Chabarovsk, kde strávil poslední čtyři sezony.

Dvaatřicetiletý rodák ze Zlína po konci loňské sezony a při mistrovství světa několikrát řekl, že sám neví, kde bude další sezonu hrát. V Chabarovsku byl ještě na jeden rok vázán. Nyní už je jasné, kde bude pokračovat. S Amurem se domluvil na nové dvouleté smlouvě.

"Je to pro mě pocta, protože ne v každém mužstvu je cizinec kapitán. Tím, že jsem v Chabarovsku již čtyři roky, mám k městu určitý vztah. Nehraju jen za sebe nebo za tým, ale chci hrát dobře i s ohledem na respekt k městu a celému Chabarovskému kraji," řekl Jordán pro klubový web. V KHL hraje Jordán už pět let. V první sezoně nastupoval za Kazaň.

Související obsah

​V Chabarovsku působí od roku 2017 a nastoupil do 194 zápasů. Nastřílel v nich 20 branek, ke kterým přidal 42 asistencí. Navíc v týmu plní roli kapitána. Letos se dočkal úspěchu i s českým národním týmem, se kterým na mistrovství světa vybojoval bronzové medaile.

Jordán je čtvrtým Čechem, který bude hrát v příští sezoně v Kontinentální hokejové lize. Už dříve podepsal Dmitrij Jaškin, Libor Šulák a Rudolf Červený.

V KHL podepsal také Dmitrij Jaškin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události