Fotbal

Kuchta chce nižší trest. Proti pětizápasové stopce se odvolal

Kuchta chce nižší trest. Proti pětizápasové stopce se odvolal
Fotbalista Jan Kuchta Zdroj: TV Nova

Útočník Jan Kuchta a Sparta Praha se odvolali proti pětizápasovému trestu, který pětadvacetiletý fotbalista dostal za šlápnutí na hlavu libereckého gólmana Oliviera Vliegena. Celý případ je tak momentálně v rukou Odvolací komise FAČR.

Disciplinární komise udělila Kuchtovi minulý čtvrtek stopku na pět zápasů. Jenže Spartě se zdál trest příliš vysoký a dalo se očekávat, že se odvolá. Což se nakonec také stalo. Letenský celek se hájí tím, že útočník neměl v úmyslu libereckého gólmana zranit, že neměnil dráhu svého pohybu a že z podobných situací dává góly.

Nyní tak vše řeší Odvolací komise FAČR pod vedením Jana Malého. Konečný verdikt se dá očekávat tento týden. Pokud by Sparta s odvoláním neuspěla, má ještě další možnosti.

Související obsah

​Jakmile Kuchtovi vyprší polovina trestu, může hráč požádat disciplinárku o podmíněné odložení výkonu zbytku trestu, nebo i podmíněné upuštění od trestu. Zatím si sparťanský útočník "odseděl" jeden zápas, který tým z Letné zvládnul. V Českých Budějovicích Sparta vyhrála 2:0.

Případu kolem Jana Kuchty jsme se věnovali i ve vysílání TN Live:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události