Fotbal

Vízek souhlasí s trestem pro Kuchtu: Je jako neřízená střela

Vízek souhlasí s trestem pro Kuchtu: Je jako neřízená střela
Fotbalový internacionál Ladislav Vízek | Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia

Fotbalová Sparta neprožívá ideální období, v prvním kole Fortuna ligy se navíc vykartovala nová posila Jan Kuchta. Ten od disciplinární komise Ligové fotbalové asociace obdržel trest na pět zápasů za šlápnutí na brankáře Vliegena. S trestem souhlasí i česká fotbalová ikona Ladislav Vízek, který pro web TN.cz popsal své názory na celou situaci.

Ve čtvrtek zasedla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA), která se zabývala prvním kolem Fortuna ligy. Ta nabídla hned několik překvapení a tvrdých situací. Hlavním tématem byl zákrok sparťanského útočníka Jana Kuchty, který v závěru utkání s Libercem šlápl na hlavu brankáře Vliegena.

Komise se nakonec rozhodla pro pětizápasový trest, což je druhý nejvyšší trest, který mohl Kuchta dostat. Spartě tak bude hráč chybět necelý měsíc a nastoupit by mohl až v sedmém kole proti Zlínu. 

"Je to pro něj velké varování. Šlapat do obličeje se nemá, zrovna takový hráč jako Kuchta si to musí uvědomit. On je taková neřízená střela, za mě je trest naprosto adekvátní za ten zákrok," zhodnotil trest pro sparťanského střelce internacionál Ladislav Vízek.

Související obsah

Olympijský vítěz z Moskvy si nemyslí, že v tom byl Kuchta nevinně. "Náhoda to nebyla. Tu nohu tam dal a bohužel to všichni viděli. A byl to úmyslný faul. Do obličeje se zasahovat prostě nesmí," zdůraznil tvrdost zákroku někdejšího střelce pražské Slavie.

"Myslím si, že bude citelně chybět. Sparta si od něj nejspíše hodně slibovala. A on ji takto zklamal. Kuchta je trošku jiný v hlavě, takový divočák. Tyhle fauly se s ním prostě nesou, je navíc v každé strkanici. Nyní bude mít pauzu, nebude hrát, dostanou šanci jiní. A nedej bože, aby se Spartě bez něho dařilo. Hodně mu to ublíží," uzavřel Vízek.

Sparta si před sezonou zvolila nového kapitána:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události