Fotbal

Stadion, kde exceloval Zátopek, hostí boj o Superpohár. A Nova Sport je u toho

Fotbalové fanoušky už zítra čeká nejprestižnější zápas úvodu sezony. Vítěz Ligy mistrů Real Madrid vyzve v Superpoháru v Helsinkách vítěze Evropské ligy Frankfurt. Klání dvou velikánů můžete sledovat ve středu od 20:15 na Nova Sport 3. Den před zápasem trénink Realu přímo ve Finsku sledoval redaktor Nova Sport Radek Mazal.

Jeden zápas, jedna trofej a jako třešnička na dortu ještě šťavnatá odměna 150 miliónů korun pro toho, komu to víc sedne. Takovou euforií teď dýchají finské Helsinky, které nabízí stadion pro 32 tisíc lidí. Až všechno vypukne, na trávníku budou pobíhat fotbalisté, jejich cena dohromady přesahuje 31 miliard korun. 

Helsinki Olympic Stadium byl postaven v roce 1938 a zanechal velkou stopu i v české historii. V roce 1952 zde totiž vyhrál tři zlaté olympijské medaile Emil Zátopek. A jak to vypadá v Helsinkách v předvečer očekáváné, fotbalové bitvy? "Hezký večer z Olympijského stadionu ve Finsku, kde právě teď trénují ty největší hvězdy světa. Za Real by měli nastoupit Benzema, Modrič, Vinicius i další. Zítra se tu očekává parádní atmosféra, hovořili jsme s místními organizátory a mělo by být beznadějně vyprodáno, pro běžné fanoušky už bylo téměř nemožné získat lístky. Většina fandů dorazí až zítra," přiblížil redaktor Radek Mazal z místa dění. 

Související obsah

​Ačkoli favoritem je Bílý balet, hráči Frankfurtu si po nevydařeném začátku Bundesligy chtějí spravit chuť. "V pátek jsme v Bundeslize vysoko prohráli s Bayernem, ale ten zápas nás hodně naučil. Bylo těžké to hodit za hlavu, ale zítra nedáme nic zadarmo. Nebezpečí hrozí nejen od Benzemy, protože Real je silný jako tým," řekl pro Nova Sport brankář Frankfurtu Kevin Trapp.

A co před kláním říkají trenéři obou celku? "Nemůžeme se dočkat, až proti nim vyběhneme na hřiště. Jsou jedním z největších a nejproslulejších klubů v historii fotbalu," těšil se na tiskové konferenci lodivod německého týmu Oliver Glasner. A jeho protějšek z Realu Madrid mu komplimenty oplatil: "Vůbec nebyli mezi favority na titul v Evropské lize a přesto jí vyhráli. Vyřadili dokonce Barcelonu a umí nadělat velké problémy. Bude to skvělý zápas."

Bitva o Superpohár zítra započne programem z našeho nablýskaného studia, a to i s hosty Františkem Strakou a Horstem Siegelem. Přenos začíná 20:15 na Nova Sport 3.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události