Plzeň znovu porazila Tiraspol a je blízko Lize mistrů. Evropská liga je jistá

Hráči Viktorie Plzeň slaví Zdroj: profimedia.cz

Viktoria Plzeň zvládla i odvetný zápas s moldavským Šeriffem Tiraspol. Na domácí půdě i přes neproměněnou penaltu vyhrála 2:1 a postupuje do čtvrtého předkola Ligy mistrů. Vítězstvím si navíc zajistila postupový bonus 300 milionů korun a v případě vypadnutí z milionářské soutěže i start v Evropské lize.

Západočechy před zraky domácího publika poslal po Chorého přihrávce do vedení Kliment. Sám Chorý mohl zvýšit vedení ve 27. minutě z penalty. Jenže z nařízeného kopu netrefil bránu.

To Rasheed Ibrahim Akanbi svou příležitost proměnil. Krátce po začátku druhého poločasu rozhodčí nařídil penaltu po Havlově hře rukou a nigerijský exekutor srovnal na 1:1. V 62. minutě se ale opět radoval český mistr. Kalvach poslal z rohového kopu míč do vápna, kam si pro volný balón naběhl Mosquera a nekompromisně rozvlnil síť.

​Plzeň celých 90 minut držel skvělými zákroky brankář Jindřich Staňek. Tiraspol jeho bránu ohrozil celkem pětkrát. Nicméně vstřelit další gól a zdramatizovat utkání se hostům nepovedlo, navíc po vyloučení Stefanose Evangeloua dohrávali v deseti.

​Plzeň je po dalším vítězství blízko čtvrté účasti v Lize mistrů. Před sebou má ještě poslední překážku kvalifikace. Ve čtvrtém předkole se postaví Karabachu, který postoupil díky vítězství 3:1 nad maďarským Ferencvárosem.

Viktoria Plzeň – Š. Tiraspol 2:1 (1:1), výsledek prvního zápasu: 2:1
branky: 10. Kliment (Chorý), 62. Mosquera (Kalvach) – 47. Rasheed (pen.)