Martincová si proti Sereně nezahraje. Nestačila na olympijskou vítězku

Tereza Martincová Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Tereza Martincová nenavázala na úspěšnou kvalifikaci a na turnaji v Torontu prohrála už v prvním kole. Nad její síly byla olympijská vítězka z Tokia Belinda Benčičová, se kterou padla 4:6 a 2:6. Potvrdilo se, že 25letá Švýcarka nepatří mezi její oblíbené soupeřky, jelikož ve všech pěti vzájemných zápasech nedokázala uhrát ani jeden set. Poslední Češkou na turnaji zůstává Karolína Plíšková, která se ve středu od 17 hodin utká s Američankou Anisimovovou.

Začátek utkání nabídl vyrovnanou podívanou. Obě hráčky si do stavu 2:2 držely podání, ale to se v pátém gemu změnilo, když Martincová ztratila svůj servis ku patnácti. Dvanácté hráčce světa se výhodu brejku podařilo udržet až do konce sady, kterou vyhrála 6:4.

Druhý set už byl podstatně jednoznačnější. Mladá Švýcarka, která má slovenské kořeny, se dostala do rychlého vedení 4:0 a tento náskok si dokázala udržet až do konce sady, kterou nakonec vyhrála 6:2. Raduje se tak z postupu do druhého kola, ve kterém se utká s legendární Serenou Williamsovou, která v pondělí vyhrála zápas ve dvouhře po dlouhých čtrnácti měsících.